شماره تماس:9449246-0912

سرامیک بدنه خودرو اقدامی است برای حفاظت از رنگ خودرو. سرامیک خودرو مزایای زیادی برای خودرو دارد. از جمله آن می توان به افزایش عمر رنگ خودرو و افزایش مقاومت رنگ خودرو در برابر باران اسیدی اشاره کرد. یکی از انواع سرامیک خودرو نانو سرامیک است. نانو سرامیک‌ به پوشش دادن سطح اجسام مختلف با فناوری نانو می‌باشد که کارشناسان فراگیر شدن آن به صورت جدی را از دهه ۹۰ میلادی به بعد دانسته ‌اند. در این زمان بود که کشف خواص پودر های نانو سرامیک بسیار مناسب به نظر می ‌رسید ولی روش‌های آن از لحاظ فناوری، ساده و مقرون ‌به‌ صرفه نبود. ما امروز در استارلوکس قصد داریم تا در مورد تاریخچه سرامیک خودرو و این اختراع بزرگ بشر صحبت کنیم.

پس از پدید آمدن نانو تکنولوژی اهمیت نانو سرامیک‌ ها بیش از پیش ظاهر شد. نانو تکنولوژی باعث تحلیل بهتر از پدیده‌ها و یافتن روش‌های بهتری برای تولید مواد شد. تمام اجسام فیزیکی و کنترل بر این اجزا شده ‌است و این پدیده به زودی روشی را که اغلب اجسام توسط آن‌ها طراحی و ساخته می‌شده‌اند، دگرگون می‌کند.

بنر تماس

تاریخچه سرامیک خودرو و تعریف آن

با فراگیر شدن استفاده از سرامیک بدنه خودرو تقریبا همه اطلاعات کاملی ازاین امردارند. و می توان گفت  بسیاری از شما اکنون با کل پدیده “محافظت از رنگ” آشنا هستید. اما توضیحی اجمالی درباره آن ارائه می دهیم. حفاظت از رنگ قدمتی نسبتا طولانی دارد. این اقدام به گذشته بازمی گردد. بنابراین بیایید با چیستی محافظت از رنگ شروع کنیم. هر عنصر خارجی که در محافظت از سطح رنگ خودرو تأثیر می گذارد، محافظ رنگ است. تا پیش از سال 2019 محافظت از رنگ خودرو چندان علمی نبود. یعنی بیشتر اقدام ها مبتنی بر تجربه بود. اما در سال 2019 تحول بزرگی در حفاظت از رنگ رخ داد. ازاین سال پوشش سرامیکی و سوتین Clear محافظت از رنگ را به عهده می گیرند. اما پیش از این محافظت از رنگ چگونه بود؟ از چه ابزار یا موادی برای این کاراستفاده می شئ؟ یا بهتر است بپرسیم همه چیز از چه زمانی و از کجا شروع شد؟

در پاسخ به این سوال ها با بگوییم که. اولین ماده برای حفاظت از رنگ خودرو موم بود. این موم از چربی های حیوانی در آلمان اختراع شد. شهر کوچک Bischofsheim جایی بود این اختراع درآن صورت گرفت. اما این ماده برای بدنه خودرو به کار نرفت. بلکه این ماده روی لاک کالسکه اسب استفاده شد. بله اولین بار در جهان از موم برای حفاظت از کالسکه استفاده شد. این اولین باری بود که کسی تصمیم گرفت از یک سطح رنگ محافظت کند. این ماجرا وداستان شروع حفاظت از سطح و رنگ بود.

تاریخ

اختراع اولین محافظ رنگ در تاریخچه سرامیک خودرو

تا آن زمان هنوز خودرویی درخیابان ها تردد نمی کرد. تا سال 1886 میلادی و عرضه اولین خودرو. 6 سال بعد در سال 1886 اولین خودرو به بازار عرضه شد. اما هنوز کسی به  فکر محافظت ازرنگ خودروی خود نیوفتاده بود. درواقع تا مدت ها کسی نیازی به این کار نداشت. یا بهتراست بگوییم کسی لزومی برای سرامیک بدنه خودرو احساس نمی کرد. اما زمان پیش و یک کارگاه تولید مبلمان شروع به تحقیق درباره محافظت از رنگ خودرو کرد. در واقع آزمایشگاه لهستانی مبلمان را می توان بنیان گذار این صنعت دانست . در سال 1891 مگیار چونیور در گاراژ خود داشت اولین قدم ها را برای سرامیک بر می داشت. این گاراژ کوچک حالا به یکی از غول های این صنعت تبدیل شده. تاریخچه سرامیک خودرو موم در دهه 1920 چرخش جالبی داشت. همیشه رقابت باعث رشد هردو سمت رقابت می شود و اینجا هم این اتفاق افتاد.

این رقابت هم در صنعت محافظت از رنگ رخ داد. جایی که 3M وارد تصویر شد و به یک رقیب برای مگیار تبدیل شد. آنها اولین کاغذ سنباده ضد آب را اختراع کردند، آنها در سال 1925 بازی را به کلی متحول کردند، زمانی که نوارهای ماسک را اختراع کردند که به جزئیات خودرو اجازه می داد تا رنگ آمیزی تیز 2 تن را انجام دهند. پس از چند دهه (1944) شرکتی به نام پلاستون اولین کارواش بطری را اختراع کرد. این پولیش توسط Ben Hirsch It اختراع شد و نام موم لاک پشت را برای سطح سخت آن به دست آورد.

تاریخچه سرامیک خودرو تهران

برای دریافت خدمات صافکاری استارلوکس خود میتوانید به صفحه صافکاری در تهران مراجعه کنید.

اختراع تصادفی سرامیک خودرو

موم لاک پشت اولین اختراع بشر در زمینه تاریخچه سرامیک خودرو بود. پس از این اختراع، انقلاب بزرگی در جزئیات خودرو رخ داد. بسیاری از اختراعات در سال های بعد مانند اولین درزگیر پلیمری که در سال 1970 توسط دوپون معرفی شد. در همان سال ژاپن و اروپا از رنگ‌های مبتنی بر فلز با پوشش شفاف استفاده کردند. این سیستم پوشش شفاف، سختی، براقیت و رنگ ماندگاری فوق‌العاده ایجاد می‌کند. این فرآیند به ایالات متحده آمریکا آورده شد. اما از همان ابتدا پیروزنبود و نتیجه ی دلخواه را نداشت. این ماده برای 2-3 سال اول، در بسیاری از خودروها شکست واضحی را تجربه کرد.ام ترقی همچنان ادامه داشت تا اتفاقی دیگررخ داد. و آن این بود که پولیشر مدارگرد دو سر که برای حامل های هوایی استفاده می شد، برای اتومبیل ها به کار رفت. نتیجه شگفت آوربود. مشخص شد که یک دستگاه بسیار برای خودرو کاربرد دارد و حاصل کار آن شگفت انگیز است.

آسیا هم نقش مهمی در رسیدن سرامیک بدنه خودرو به جایگاه کنونی ایفا کرد. ژاپن کشوری بود که اصلاح رنگ خودرو را در سال 1980 خاک رس دیتیلینگ به جهان معرفی کرد.  این محصول بعداً در دهه 90 در ایالات متحده نیز معرفی شد. دهه 90 تغییرات عمده ای در صحنه جزئیات داشت. در مورد رنگ خودرو و نوع سطوح رنگ، صنعت پوشش شفاف راه‌حل‌های جالبی ارائه می‌کرد. میکروالیاف برای اولین بار در اوایل دهه 1990 در سوئد منتشر شد.  میکروالیاف یک محصول موفق بود. در طول دهه 90 به عنوان یک محصول در اروپا محبوب شد.

تاریخ سرامیک خودرو

پوشش تفلون در بدنه خودرو = تاریخچه سرامیک خودرو

پیشرفت ها هیچ وقت متوقف نشد. در آغاز قرن در سال 2000 Ceramiclear توسط صنایع PPG اختراع شد. این پوششی بود که تخریب رنگ را از عناصری مانند اشعه UV، باران اسیدی و نمک حذف می کرد. سپس در سال 2007 درزگیرهای Clear Paint که پوشش های پلیمری نانوفناوری هستند اختراع شدند. این مختصری است در مورد اختراع موم و جزئیات خودکار به طور کلی. پلی تترا فلوئورواتیلن همچنین به عنوان PTFE شناخته می شود یک فلوروپلیمر مصنوعی است. شناخته شده ترین شرکت برای PTFE تفلون است. این انشعابی از شرکت Dupont است که در ابتدا PTFE را در سال 1938 کشف کرد. PTFE اصطکاک، سایش و مصرف انرژی ماشین‌آلات را کاهش می‌دهد. پوشش PTFE به طور معروف در چدن ها برای اهداف نچسب استفاده می شد. سپس نوبت به صنعت پوشش داده شد. در اویل از آن برای پوشاندن “خودروهای سطح بالا” استفاده می شد. اما اکنون پوشاندن خودرو با پوشش تفلون یا PTFE بسیار رایج شده است.

تاریخی-شدن-سرامیکروکش تفلون در خودرو با روکش ظروف متفاوت است. و کلا به دو منظور خاص از آن ها استفاده می شود. روکش تفلون در خودرو  0.2 میکرون ضخامت دارد. این روکش یک لایه محافظ بر روی سطح خودرو ایجاد می کند. این محافظت به صورت دائمی نخواهد بود. حفاظت کلی برای پوشش PTFE حدود 6 تا 8 ماه طول می کشد. اما روکش های تفلون در خودرو عمرچندانی نداشتند. شاید برایتان جالب باشد که به طور تصادفی در آزمایشگاه توسط روی جی پلانکت از DuPont کشف شد. اما پس از آن پوشش سرامیک آمد. نتیجه ورود سرامیک  خروج بود.

نانو سرامیک خودرو

نانو سرامیک ها آخرین دستاورد بشر در این حوزه است. اما همانطور گفتیم برای اولین بار در سال ‍‍‍۱۸۰۰ اولین پوشش محافظ رنگ خودرو ابداء شد. این ماده با استفاده از چربی پوست حیوانات به ‌دست می‌آمد. درآن زمان خودرو هنوز در بازار عرضه نشده بود. از این رو از آن بیشتر برای استفاده در کالسکه‌هایی اسبی استفاده می ‌شد. درسال 1920 تحول بزرگی درزمینه خدمات به رنگ فلزات به وقوع پیوست. یک گاراژ برای اولین بار در سال ۱۹۲۰ کاغذ سمباده را اختراع کرد. این مجموعه در سال ۱۹۲۵ کاغذهای برچسبی را ابداع کرد. این اختراع امکان رنگ‌ آمیزی دو رنگ روی بدنه را ایجاد می‌کرد. کمپانی دیگری که در تاریخ اتو دیتیلینگ تأثیرگذار بود، پلاستون نام داشت. این مجموعه اقدام به تولید واکس بدنه لاکپشتی کرد. نام واکس بدنه خودرو لاک ‌پشتی به دلیل سختی این پوشش به‌کار گرفته می‌ شد. این پوشش بی‌ رنگ به‌ غیراز مزایا سابق دوام بیشتری داشت. تنها مشکل این پوشش عدم امکان استفاده آن برای تمام ‌رنگ‌ها بود.

این مشکل با معرفی پولیش دو قلو اوربیتربرطرف شد. این پوشش ابتدا برای حفاظت از پوشش بدنه فضاپیماها و سایر وسایل نقلیه هوایی استفاده می‌شد. اما در دهه ۷۰ به صنعت خودرو هم بست پیدا کرد. دهه ۹۰ تغییرات عمیق ‌تری در دیتیلینگ رخ داد. پارچه‌های میکرو فیبر در اوایل دهه ۱۹۹۰ در سوئد معرفی شد. با وارد شدن به قرن ۲۱ از روش‌های جدیدی برای حذف مشکلات عمیق‌تری همچون اشعه UV، باران‌های اسیدی و نمکی را حذف می‌کرد. سپس در سال ۲۰۰۷ پوشش‌های پلمیری با استفاده از نانوتکنولوژی اختراع شد که امروز از آنها به‌ عنوان سرامیک ماشین یاد می‌کنیم.

دریافت خدمات فیس لیفت خودرو با مراجعه به صفحه فیس لیفت

سرامیک-قدیمی_1

پیشرفت سرامیک خودرو در دهه های مختلف

تا اینجا نگاهی اجمالی به تاریخچه سرامیک خودرو داشتیم. اما اینکه در دهه های مختلف برای پوشش های خودرو چه اتفاقی افتاد؟ در سال 1910موم کارناوبا معرفی شد. جورج سیمونز یک پاک کننده و یک محصول موم کارنائوبا را برای تکمیل ماشین تولید کرد. این محصول مانند همه هم ردیفان خود از رنگ در برابر خط و خش محافظت می کند. براقیت آنی و رنگ صاف را به از دیگر مزایای آن بود. هرچند مانگاری چندانی نداشت و برای چند هفته یا تا کارواش بعدی ماندگاری بود. 1970 اولین درزگیر پلیمری معرفی شد. Dupont اولین درزگیر پلیمری را برای رنگ های پایه فلزی معرفی کرد. محصول مبتنی بر آزمایشگاه تقلید از پوشش موم سختی، براقیت و ظاهری مرطوب را ارائه می دهد. برای چند هفته یا تا کارواش بعدی ماندگاری داشت. 1980 جزئیات خاک رس معرفی شد. خاک رس جزئیات در ژاپن و سپس در دهه 90 در ایالات متحده معرفی شد. برای مراقبت بهتر از رنگ، فرآیند قبل از تمیز کردن را افزایش می دهد.

سال 2007  ابداع مجدد درزگیرهای رنگ بر اساس فناوری نانو اتفاق افتاد. این درزگیرها دارای رنگ شفاف و پوشش‌های پلیمری نانو تکنولوژی بودند. 2010  پوشش سرامیکی وارد دنیای جزئیات شد. در این سال شرکت نانو شاین مجموعه ای از محصولات با فناوری نانو تولید کرد. این محصولات با فناوری نانو سرامیک برای محافظت از سطوح خودرو منتشر شدند. 2014  سرامیک پرو پوشش 9 ساعتی را معرفی کرد. با پوشش شفاف با سختی 9H برای سالها در خودرو حفظ می شود. پشتیبانی از جزئیات بدون زحمت با هر گونه حفاظت ممکن. گرما، رطوبت، اکسیداسیون، اشعه مضر UV یا هر گونه آسیب به رنگ خودرو.

تاریخ-سرامیک-خودرو

آخرین نسل سرامیک خودرو

آخرین نسل پوشش های محافظ خودرو دوپونت است. محصول جدید یا دوپونت بسیار پرکاربرد هستند. از این محصول می توانید در هرجا که به محافظت از رنگ نیاز است استفاده کنید. این رنگ میتواند رنگ مبلمان، کشتی، یخچال و هر چیز دیگری باشد.این محصول به قدری همه کاره است که می توانید از سطح هر چیزی غیر از پوست انسان محافظت کنید. این پوشش ها را می توان رهبران صنعت خودرو دانست اما فقطدر حوزه خودرو کاربرد ندارند. بلکه متخصصان پوشش در صنعت دریایی، صنعت هوانوردی، صنعت صنعتی و مراقبت از خانه نیز هستند. اما با این وجود این پایان راه نبود. موفقیت دیگری در سال 2014 رخ داد. بزرگترین اختراع حفاظت از سطح سرامیک. محصول جدید ساختار مخلوط سه بعدی آن معجزه می کند. از سطح در برابر اکثر سطوح محافظت می کند. از مزایای مهم این پوشش جدید چسبندگی دائمی است. اما این همه تعریف و تمجید مربوط به چه محصولی است؟ ادامه مقاله بخوانید به پاسخ سوال خود می رسید.

این محصولی چیزی نیست جز Ceramic Pro 9H. این محصول یک پوشش رنگ محافظ دائمی نانو سرامیک است.  همانطور که در بالا اشاره شد Ceramic Pro 9H یک پوشش رنگ دائمی نانو سرامیکی است. این پوشش دارای روکش براق بالا، اثر فوق العاده هیدروفوبیک بی بدیل است. با هر گونه کثیفی فیلم سرامیکی سخت همچنین محافظت عالی در برابر آلودگی های مخرب و مواد شیمیایی خشن ارائه می دهد. 9H یک پیوند دائمی با رنگ ایجاد می کند و از بین نمی رود و آن را به یک پوشش محافظ بسیار بادوام تبدیل می کند.

تاریخچه سرامیک

پوشش h9  چیست؟

پوشش سرامیک خودرو انواع مختلفی دارد. پوشش سرامیک خودرو ۹H در حقیقت یک درجه در تست سختی محسوب می شود . آزمون سختی پوشش سطح برای تعیین میزان مقاومت در برابر خراش روی بدنه خودرو استفاده میشود. در این آزمون حرف H مخفف HARDNESS به معنی سختی می باشد. استاندارد های مختلفی در آزمون سختی پوشش سرامیک بدنه خودرو مورد استفاده قرار می شد. بالاترین درجه سختی و مقاومت را با ۹H نشان می دند. نحوه اندازه گیری تست سختی پوشش دو استاندارد اصلی در آزمون سختی مداد وجود دارد. در هردو استاندارد روش ها و سطوح با ضخامت های مختلفی برای تست مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند که استاندارد ASTM تست دستی و بدون دستگاه را مجاز می شمارد. اما برای حصول بهترین و مورد اعتماد ترین نتیجه، استفاده از یک دستگاه سختی سنج مداد توصیه می گردد. استفاده از مدادهای استاندارد مانند برند میتسوبیشی که میزان سختی آن ها دقیقا ذکر شده باشد.

مراحل تست  دستی به این صورت است. ابتدا مدادی که می خواهیم تست را با آن شروع نماییم را تراش می نماییم. سپس آن را به صورت 90 درجه بر روی کاغذ سنباده قرار می دهیم. با ایجاد فشار، نوک مداد را به سطحی صاف و دایره ای شکل تبدیل می کنیم. حال مداد را با زاویه 45 درجه درون دستگاه قرار می دهیم. در نهایت، سخت ترین مدادی که توانایی به جا گذاشتن آسیب و خط و بر روی پوشش را نداشته باشد. خش باید به اندازه ای باشد که ناخن داخل آن گیر کند. به عنوان تعیین کننده سختی آن پوشش قلمداد می گردد.

سرامیک-کردن-در-قدیم

مطلب پیشنهادی: پولیش خودرو

جمع بندی تاریخچه سرامیک خودرو:

در این مقاله به تاریخچه سرامیک خودرو پرداختیم. با روند کامل تکامل محافظ های رنگ آشنا شدیم. اما جدا از تمام مواردی که گفته شد یک مورد مشترک است. محافظ های بدنه خودرو ازابتدا که از موم ساخته می شد. تا امروز که تکنولوژی نانو درآن به کار می رود یک هدف را دنبال می کند. و آن هم حفاظت از رنگ بدنه خودرو شما است. محافظت از رنگ خودرو در برابر باران اسیدی. ایجاد براقیت در رنگ خودرو. علائم خوردگی شیمیایی ناشی از آلاینده های اسیدی را پیشگیری می کند. جلوگیری از ایجاد لکه های شیمیایی ناشی از آلودگی های هوا. از بین رفتن لایه رنگ بدنه توسط اشعه UV جلوگیری می نماید. کاهش آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه UV خورشید. و کاهش آلاینده های اسیدی را نیز اضافه کنید. همه ی این مزایا را می توانید با انجام سرامیک بدنه تجربه کنید.

استارلوکس آماده است تا خودروی شما را سرامیک کند. با سرامیک کردن خودرو خود ازتمام مزایایی که گفته شد بهره مند می شوید. ما با تجهیزات روز و مدرن دنیا در خدمت شما هستیم. استارلوکس یک متخصص حرفه ای در زمینه انواع خدمات خودرو در تهران می باشد. از همین رو ما می توانیم بهترین مشاوره را به شما عزیزان ارائه کنیم. ما در استارلوکس در انتخاب مواد اولیه بسیار دقت می کنیم. تمامی بررسی های کیفی توسط ما در استارلوکس انجام می شود. برای دریافت مشاوره و دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

همراه با استارلوکس، طهران را زیباتر کنیم…


شماره تماس ها:

۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۳۶

۰۹۳۶-۳۵۲۹۲۱۸

۰۹۱۲-۹۴۴۹۲۴۶

INSTAGRAM:@STAR__LUXE

Click to rate this post!