شماره تماس:9449246-0912

تحریم، ممنوعیت واردات خودرو و افزایش نرخ ارزش باعث شده که فیس لیفت کردن خودرو روز به روز بیشتر شود. اما نباید  از اثرات ناشی از آن‌ها بر وضعیت صنایع تولیدی و شرکت‌های واردکننده نیز غافل شویم. با نگاهی عمیق‌تر به این موضوع، می‌توان تبعات جبران ناپذیر آن را بر پیکره صنعت خودرو کشور مشاهده کرد. در این میان مصرف‌ کنندگان نیز بسیار متضرر شده و نتوانسته‌ اند نیازهای خود را بروز کنند. بدین ترتیب شاهد پیدایش مسائل جدید و ایجاد زیرشاخه‌های جدید در بخش خدمات خودرویی هستیم. فیس لیفت خارج از شرکت یکی از این خدمات است که روز به روز محبوب تر می شود. این پدیده در غالب پروژه‌های رتروفیت و یا تغییرات شخصی‌ سازی صورت می‌گیرد. اما این روزها در بازار ایران این موضوع بسیار رواج پیدا کرده است. در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. همین طور به فیس لیفت پرادو نیز خواهیم پرداخت.

رزرو

بنر تماس

تعریف فیس لیفت:

تغییراتی که برای بهبود و به روز رسانی خودرو در بخش ظاهر ایجاد می شود فیس لیفت گفته می شود. فیس لیفت پرادو نیز با همین هدف صورت گرفته است. این تغییرات در بخش سپر، جلوپنجره، چراغ های عقب و جلو و چند جزئیات دیگر انجام می شود. جالب است بدانید که این تغییرات، هزینه‌های گزافی را در پی خواهد داشت. همین موضوع باعث شده بسیاری از افراد که حتی تجربه کافی در این زمینه را ندارند.  اقدام به راه‌ اندازی کسب‌وکاری تازه در این زمینه کنند. این افراد چون تبحر کافی در این زمینه ندارند کیفیت کارشان چنگی به دل نمی  زند. درز بین اجزای خودرو زیاد می باشد و حس بدی به بیننده منتقل می کند. اما مراکز معتبری هم در کشور وجود دارد که به دلیل تجربه بالا و همچنین استفاده از تکنسین‌های کارآزموده کارشان خوب است. این مراکز از تجهیزات پیشرفته و بروز استفاده می کنند.

این مرکز پس از کسب دانش و آگاهی کامل از روندتغییرات خودرو در سطح جهانی اقدام به تغییر ظاهر خودروها می‌کنند. تویوتا لندکروزر یکی از محبوب‌ ترین خودروها در این زمینه است. که از چند سال گذشته پا به بازار فیس‌ لیفت گذاشته است. اما برادر کوچکتر آن یعنی پرادو نیز از تغییر چهره کم بهره نبرده است. با عرضه نسل جدید پرادو در بازار فیس لیفت پرادو رونق گرفته است. در مجموعه استار لوکس فیس لیفت پرادو منطبق با آخرین تغییرات این خودرو صورت می گیرد. می توان گفت فیس لیفت پرادو امروزه بیشترین تقاضا و درخواست را دارد.

خدمات پیشنهادی استارلوکس: فیس لیفت لندکروز

خدمات فیس لیفت پرادو

تبدیل پرادو 2005 به 2021

همان طور که گفتیم فیس لیفت پرادو به دلیل عرضه نسل جدید آن توسط تویوتا رونق گرفته است. البته که سایر خودروها هم وارد این جریان شده‌اند و مالکان آن ها برای فیس لیفت اقدام می کنند . به طور مثال چندین دستگاه مرسدس بنز S کلاس در کشور موجود است. که ظاهرشان از نمونه استاندارد به نمونه‌های به روز تبدیل شده‌اند. علت این امر ممنوعیت واردات است که مالکان را ناچار  بهبه روز کردن چهره خودرو خود می کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی یک دستگاه تویوتا پرادو مدل 2005 بپردازیم. این تویوتا پرادو دستخوش تغییرات ظاهری شده و چهره‌اش به مدل 2021 تغییر یافته است و به روز شده است. فیس لیفت پرادو به بهترین شکل ممکن صورت گرفته و اجزا کاملا با هم منطبق هستند. جالب است بدانید که این جراحی پلاستیک هزینه‌ ای حدودا 100 میلیون تومانی را برای مالک‌ به همراه داشته است.

استار لوکس فیس لیفت انواع خودرو ها از جمله فیس لیفت تویوتا را به عهده می گیرد. فیس لیفت پرادو و هر خودرو دیگری در استار لوکس منطبق با استاندارد های جهانی انجام می شود. لوازم و قطعات فیس لیفت از مراکز معتبر تهیه می شود. از این رو از کیفیت و طول عمر آن ها اطمینان خاطر داریم. فیس لیفت پرادو خودرو شما را مشابه آخرین نسل تویوتا پرادو می کند. این اقدام می تواند زندگی شما را از یک نواختی خارج کند و رنگ جدیدی به آن ببخشد. در ادامه با فرایند فیس لیفت پرادو آشنا می شوید.

فیس لیفت پرادو لندکروز

تعریف فیس لیفت پرادو و نسل های خودرو

کارخانه خودرو سازی تویوتا سابقه ای طولانی در این زمینه دارد. در ادامه قصد داریم روند کلی شکل گیری محصول پرادو این شرکت را بررس کنیم. برای انجام اصولی فیس پرادو این تاریخچه می تواند کمک کننده باشد. اگر شما هم جزو طرفداران پروپا قرص شاسی ‌بلندهای تویوتا باشید حتما پرادو را می شناسید.  لندکروزر پرادو نخستین‌ بار در سال 1984 میلادی با کد اتاق J70 پا به بازار گذاشته است. محبوبیت این خودرو ها از همان بدو ورود به بازار بسیار بالا بود. این محصول تا کنون چهار نسل را به خود دیده است. همچنین چندین فیس‌ لیفت را تجربه کرده است. اگر بخواهیم تعریف کوتاه از نسل خودرو ها داشته باشیم به این تعریف می رسیم که. خودرو ها بعد از گذشت مدتی از عرضه آن دیگر با استاندارد های روز منطبق نیستند. و از طرف دیگر محصولات رقیب هم باعث می شود که چهره خودرو قدیمی شود.

از این رو خودرو سازان در فاصله های معمولا 5 ساله برای سواری ها. و حدود 10 سال برای شاسی بلند ها اقدام به عرضه نسل جدید آن می کنند. البته این اعداد مطلق نیست  بسته به شرایط گوناگون تغییر می کند. معمولا نسل جدید هر خودرو با نسل قبلی خود کاملا متفاوت است. در بین دو نسل معمولا در فاصله زمانی 2 ساله فیس خودرو ها عرضه می شود. خب برسیم به پرادو که در بخش بعد به تاریخچه آن می پردازیم. در ایران نیز این شاسی ‌بلند بسیار پرطرفدار است.  یکی از محبو‌ب ‌ترین خودروهای سال‌های اخیر است.

خدمات خودرو فیس لیفت

تاریخچه پرادو

حضور پرادو در ایران سابقه چندان طولانی ندارد. اما در همین مدت کم هم جای خود را در دل ایرانی ها باز کرده. برای اولین بار فیس لیفت پرادو نسل سوم تویوتا پرادو در سال 2002 پا به بازار ایران گذاشت. این اولین مواجه ایرانی ها با فرزند قد بلند چشم بادامی ها بود. پس از آن نسل چهارم با تیراژ بسیار کمتری توانست در سال‌های گذشته وارد بازار شود. بعد از دیگر پرادو وارد بازار ایران نشد. این شد که فیس لیفت پرادو متقضی پیدا کرد. البته با عرضه نسل جدید این خودرو فیس لیفت پرادو رونق دوباره ای گرفته است. البته باید به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر تویوتا پرادو در بازارهای جهانی عرضه می شود. این خودرو با ظاهری فیس‌لیفت شده و مدرن عرضه می‌شود. که تفاوت‌های زیادی با نمونه‌های فعلی موجود در کشور دارند. فیس لیفت پرادو توسط تویوتا چنیدن بار انجام شده.

به همین خاطر برخی از دارندگان تویوتا پرادو در ایران طی دو سال گذشته، اقدام به فیس لیفت کرده اند. مالکان این خودرو ها با فیس لیفت پرادو خود و اعمال تغییر ظاهر خودروی خود را به نمونه‌های جدیدتری کرده‌اند. خودروی مورد نظر در این مقاله نسل سوم تویوتا پرادو است. که با سال ساخت 2005، دستخوش تغییرات ظاهری فراوانی شده است. فیس لیفت پرادو باعث شده  چهره‌ای بروز پیدا کرده است. خدمات استار لوکس در این زمینه بسیار با کیفیت انجام می شود. برای  سوار شدن به تویوتا مدل بالا فقط  کافی است فیس  لیفت تویوتا را انجام دهید.

خدمات خودرو

تغییرات ظاهری در فیس لیفت پرادو:

خودروی موردنظر در این مقاله یکی از نمونه‌های فیس‌ لیفت شده است. که تغییرات ظاهری نسبتا زیادی را به خود دیده است. فیس لیفت پرادو در حجم بالایی صورت گرفته و تقریبا دو جلو هیچ قطعه مشترکی با مدل اصلی ندارد. در واقع می‌توان گفت پرادوی مدنظر پوست‌اندازی کرده است و به خودرویی دیگر تبدیل شده.  مالک این خودرو با صرف هزینه ظاهر خود را به ‌روز کرده است. پروسه تغییر چهره این خودرو حدودا یک ماه زمان برده و هزینه 100 میلیون تومانی را در پی داشته است. این مبلغ با توجه به قیمت خودرو منطقی به نظر می رسد و توجیه دارد. از تغییرات بارز در نمای جلوی این خودرو می‌توان به تعویض سه تیکه درب موتور، گلگیرها و سپر جلو اشاره کرد. این اجزا با نمونه 2021 تعویض شده تا حاصل فیس لیفت پرادو آخرین مدل آن باشد. همچنین چراغ‌ها و جلوپنجره با نمونه جدید جایگزین شده.

این اقدامات صورت گرفته تا فیس لیفت پرادو دیگر چیزی کم نداشته باشد.  شایان ذکر است که بنا به درخواست و سلیقه مالک خودرو، از چراغ‌ها و جلوپنجره افترمارکت استفاده شده است.  این مدل چراغ و جلوپنجره با نمونه استاندارد متمایز است. اگر بخواهید در استار لوکس نیز می توانید از این خدمات بهره مند شوید. اگر بخواهید می توانیم فیس لیفت تویوتا را مطابق با تغییرات شرکت انجام دهیم. و اگر دوست داشته باشید مطابق سلیقه شما فیس لیفت پرادو صورت خواهد گرفت. در ادامه مقاله به بررسی بیشتر فیس لیفت پرادو خواهیم پرداخت با استار لوکس همراه باشید.

خدمات فیس لیفت پرادو

تغییرات پرادو

در ادامه بررسی فیس لیفت پرادو به جلو پنحره آن می رسیم. جلوپنجره به‌ کار رفته در این خودرو از نوع TRD می باشد. چراغ‌های جلو به دلیل گرافیک داخلی متفاوتی که دارد کاملا جلب توجه می کند. این چراغ ها به چراغ‌های طرح بوگاتی شیرون معروف است. البته در استار لوکس می توانید از چراغ های فابریک نیز برای فیس لیفت پرادو استفاده کنید. فیس لیفت پرادو اما در نمای جانبی این خودرو تفاوت چندانی مشاهده نمی‌شود. البته در فیس لیفت شرکت نیز همین طور است و عمده تغییرات در نمای جلو خودرو اعمال شده است. از بارزترین تغییرات این بخش می‌توان به رینگ‌های آلومینیومی جدید اشاره کرد. بدیهی است که نوع و سایز رینگ را می توایند در استارلوکس انتخاب کنید. همچنین قوس و برجستگی‌های گلگیرها از جمله تغییراتی است که با دقت بیشتر می‌توان به آن‌ پی برد. فیس لیفت پرادو به همین موارد ختم نمی شود.

در ادامه فیس لیفت پرادو به قسمت عقب خودرو می‌رسیم. جایی که مانند قسمت جلو دستخوش تغییرات اساسی شده است. عمده تغییرات این بخش به واسطه تعویض گلگیرها ایجاد شده است. همچنین سپر، خروجی‌های اگزوز، چراغ‌های عقب و بچه‌ گلگیرها از دیگر مواردی است که به واسطه فیس‌لیفت پرادو تغییر یافته‌اند. البته ذکر یک نکته  در مورد چهره این خودرو خالی از لطف نیست. و آن  اینکه در حالت کلی نمای عقب تویوتا پرادو چند سالی است که بدون تغییر باقی مانده. طراحان تویوتا تنها به تغییر گرافیک داخلی چراغ‌ها و تغییرات جزئیات سپر در فیس لیفت پرادو بسنده کرده‌اند.

همچنین مطالعه کنید: صافکاری در تهران

تغییرات خودرو

کابین تویوتا پرادو در فیس لیفت:

شاید شما هم تصور کنید که فضای کابین هم در فیس لیفت پرادو ارتقا پیدا کرد است. اما واقعیت آن‌طور که تصور می‌کنید نیست. درون کابین این خودرو همه چیز مانند روز اول بوده و تنها تغییرات جزئی باعث نوسازی این فضا شده است. البته این خواسته مشتری بوده است. در استار لوکس برای بهینه سازی کابین هم آماده هستیم. فیس لیفت پرادو در داخل کابیت نیز در صورت تمایل شما انجام خواهد شد که فیس لیفت کامل شود . تغییرات این خودرو به تعویض تودوزی این خودرو و همچنین استفاده از سقف جیر خلاصه نمی شود. همچنین غربیلک فرمان جدید و سقف کهکشانی تغییرات دیگری هستند که در این خودرو اعمال شده است. این تغییرات در فیس لیفت پرادو موجب شده حس و حال بهتری درون کابین به سرنشینان منتقل شود. هر چند که صفحه نمایشگر تمامی لمسی بزرگ یا به اصطلاح نمایشگر تسلایی در مرکز داشبورد خودنمایی می‌کند.

اما این تغییرات به منزله فیس ‌لیفت فضای داخل کابین نیستند. در خصوص فیس لیفت پرادو باید گفت که تغییرات اعمال شده در خودرو در راستای به روز رسانی نبوده است. به عبارت دیگر می‌ توان گفت کابین تویوتا پرادوی مدل 2005 مدنظر نوسازی شده است. همین طور با برخی شخصی ‌سازی‌ ها کابین این خودرو ارتقا پیدا کرده است. اگر بخواهیم کمی در مورد فضای کابین تویوتا پرادو توضیح دهیم. باید بگوییم که این خودرو یکی از شاسی‌بلندهای جادار و راحت در بازار است. این خودروعلاوه‌ بر کاربری‌های خارج از جاده‌ای، گزینه‌ای مناسب جهت استفاده روزمره در شهر است.

خودرو اسپرت

شاسی بلند واقعی!

پرادو یک خودرو شاسی بلد واقعی محصوب می شود. از این رو پسوند واقعی را به این خودرو اطلاق کردیم. چرا که امروزه هر خودرویی که کمی از زمین فاصله داشته باشد را شاسی بلد می گویند. شاید خالی از لطف نباشد در خلال بررسی فیس لیفت پرادو به این موضوع نیز بپردازیم. یک خودرو شاسی بلند سه ویژگی اصلی دارد. اول این که شاسی این خودرو ها مستقل می باشد. در مقابل اما شاسی بلند نما ها شاسی یک پارچه مانند خودرو های سواری دارند. خصیصه دوم شاسی بلند ها این است که چهار چرخ محرک هستند. اما در شاسی بلند نما ها نیرو موتور معمولا به چرخ های جلو منتقل می شود. نکته آخر که می تواند یک شاسی بلند واقعی را نمایان کند وجود دنده کمکی در آن است. با این تعاریف خودرو ها یی مانند ام وی ام ایکس33، لیفان ایکس60، فیدلیتی و… شاسی بلند نیستد.

این خودرو ها کراس اوور محصوب می شوند و از نظر قابلیت ها حرکتی با یک خودرو سواری تفاوتی ندارند. در مقابل خودرو هایی مانند رونیز، گرند ویتارا، یوآز پاتریوت  شاسی بلند هستند. این خودرو ها توان حرکت در مسیر های سخت و خارج از جاده را دارند. پرادو هم همین طور است و با فیس لیفت پرادو می توانید با خودرو زیبای خود به آفرود بروید. استار لوکس در فیس لیفت پرادو تبحری خاص دارد. از این رو اگر قصد فیس لیفت پرادو را دارید می توانید روی تخصص ما حساب کنید. ما بهترین مرکز فیس لیفت پرادو هستیم.

خدمات پیشنهادی: پولیش خودرو

پرادو

امکانات پرادو

پرادو علاوه بر این که خودرویی مناسب برای مصارف آفرودی است در شهر نیز کاربرد دارد. چرا که فضای کافی برای سرنشینان جلو و عقب تعبیه شده و صندلی‌ها از راحتی کافی برخوردارند. همچنین قسمت عقب این خودرو فضای زیادی را جهت قراردادن بار و اشیا در اختیار شما قرار می‌دهد. از این می توانید برای مسافرت های طولانی روی آن حساب کنید. مسافرت البته با فیس لیفت پرادو لطف دیگری دارد. چرا که اینگونه شما سوار بر آخرین نسل پرادو خواهید بود. پرادو هفت نفره است و امکان اضافه شدن دو ردیف صندلی نیز را دارد. تویوتا پرادو یکی از شاسی‌ بلند های محبوب در بازار  کشورمان است. پرادو به واسطه قابلیت‌های حرکتی بالا و همچنین امکانات رفاهی مناسبی که دارد، همواره مورد توجه خریداران قرار دارد. این آپشن لذت سواری را افزایش می دهند و باعث می شود لحظات خوبی را در تویوتا پرادو همراه خانواده خود بگذرانید.

از جمله آپشن‌ها و امکانات رفاهی این خودرو می‌توان به مواردی از قبیل 7 کیسه هوا اشاره کرد. که با سیستم SRS شامل کیسه هوای راننده، کیسه هوای زانویی راننده، کیسه هوای سرنشین جلو می شود. همچنین کیسه هوای جانبی، کیسه هوای پرده‌ای سراسری نیز در پرادو وجود دارد. لازم به ذکر است که فیس لیفت پرادو خللی در عملکرد ایربگ ها ایجاد نمی کند. سیستم صوتی با قابلیت پخش CD به همراه چنجر 6 تایی. چراغ‌های جلو هالوژنی با قابلیت تنظیم لامپ‌های مه‌ شکن جلو. سیستم کنترل کشش و پایداری. در مدل Off-Road سیستم Multi-Terrain ABS نیز وجود دارد.

تغییرات قوای محرکه با فیس لیفت پرادو

قانون ممنوعیت واردات خودرو به کشور که حدودا دو سالی از زمان وضع آن می‌گذرد. سبب شده تا شاهد چنین تغییراتی روی ظاهر خودروها باشیم. پیش از آن نیز محدودیت‌های واردات خودرو بر اساس حجم موتور، تنوع بخشی را در بازار خودروهای وارداتی کاهش داده است. اما این نکته را باید به خاطر داشت که این تغییرات نمی‌تواند استهلاک وارد شده بر خودروها را کاهش دهد. به بیان دیگر فیس لیفت پرادو نمی تواند بر روی عملکرد موتور تاثیر داشته باشد. از این رو بهتر است به به روز رسانی قوای محرکه نیز بپردازید. این تغییرات می تواند از تعویض لوازم مصرفی آغاز شود. سرویس گیربکس هم برای فیس لیفت پرادو توصیه می شود. اما اگر قصد ارتقای پیشرانه را دارید می توانید اقدام به تعویض شمع ها. نصب کیت مکش و اگزوز اقدام کنید. البته اگر حوصله نگداری وسواسی خودرو را دارید می توانید اقدام به ریمپ خودرو کنید.

البته ریمپ خودرو چون نهایت قدرت موتور را در دسترس قرار می دهد دقت در نگهداری از آن را بیشتر می کند. با این تغییرات می توانید فیس لیفت پرادو را متمایز از دیگران کنید. چراکه در پروژه‌های فیس‌ل یفت انجام شده در کشور، کمتر به مسائل فنی خودروها پرداخته می‌شود. این بدان معناست که بسیاری از خودروهای فیس ‌لیفت شده نیاز به نوسازی در بخش قوای محرکه دارند. این خودرو ها معمولا مصداق ظاهر سالم و باطن خراب هستند. اما توصیه استار لوکس این است که در فیس لیفت پرادو به ظاهر خودرو بسنده نکنید، موتور را ارتقا دهید.

اتاق پرادو

مشخصات فنی پرادو

معمولا تویوتا پرادو های موجود در کشور در مدل 2005 6 سیلندر هستند. که از یک موتور V6 با حجم دقیق 3956 سی‌سی بهره می‌گیرد. این پیشرانه قادر است نیرویی معادل 240 اسب‌بخار در 5200 دور در دقیقه را تولید کند. همچنین حداکثر گشتاور 400 نیوتون متر در 3800 دور در دقیقه را دارد. جعبه ‌دنده 5 سرعته اتوماتیک این نیرو به هر چهار چرخ خودرو انتقال می‌دهد. تویوتا پرادو حدودا 2 تن وزن دارد. با فیس لیفت پرادو وزن آن تغییر نخواهد کرد. از این رو در عملکرد فنی آن متفاوت از قبل فیس لیفت نخواهد بود. شتاب صفر تا صد تویوتا پرادو نزدیک به 9.8 ثانیه است و در فیس لیفت پرادو نیز همین عدد به دست می آید. همچنین سیکل ترکیبی مصرف سوخت آن حدودا 13 لیتر در هر 100 کیلومتر است. البته این اعداد اعلامی از سوی کارخانه است که در عمل ممکن است متفاوت باشد.

بد نیست نگاهی هم به مشخصات فنی تویوتا پرادو 2021 داشته باشیم. تا تفاوت‌های  فیس ‌لیفت پرادو که در کشور انجام شده را با نمونه‌های مشابه مدل 2021 بیشتر نمود پیدا کند. پیشرانه ارتقا یافته 2.8 لیتری چهار سیلندر توربو دیزل گزینه‌ ای جدیدی است که تویوتا برای این محصول درنظر گرفته است. قدرت این پیشرانه هم ‌اکنون به ۲۰۰ اسب‌بخار در بازه ۳۰۰۰ تا ۳۴۰۰ دوربردقیقه می رسد. گشتاور آن نیز به ۵۰۰ نیوتن‌متر در بازه ۱۶۰۰ تا ۲۸۰۰ دوربردقیقه می‌رسد. به عبارت دیگر ۲۶ اسب‌ بخار قدرت و ۵۰ نیوتن ‌متر گشتاور بیشتری نسبت به نسخه قبلی دارد.

جمع بندی

اگر بخواهیم جمع‌بندی درخصوص فیس لیفت پرادو داشته باشیم، باید بگوییم که در دوران تحریم‌های بین‌المللی و البته خود تحریمی‌ها. انجام چنین اقداماتی دور از انتظار نیست که البته این اقدام در همه کشور ها مرسوم است. همین محدودیت‌ها سبب شده تا خطرات تغییرات غیراستاندارد را به جان بخرند. برای کاهش خطرات به مراکز معتبر در این زمینه مراجعه کنید. استارلوکس یکی از معتبر ترین و بهترین مراکز خدمات خودرو در تهران است. انجام کلیه خدمات خودرو در استان تهران انجام میشود. همچنین سایر خدمات سرامیک خودرو نیز در این مرکز انجام میشود.

شماره تماس ها:

۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۳۶

۰۹۳۶-۳۵۲۹۲۱۸

۰۹۱۲-۹۴۴۹۲۴۶

INSTAGRAM:@STAR__LUXE

Click to rate this post!