شماره تماس:9449246-0912

لیسه گیری راوفور

لیسه گیری راوفور

به صورت معمول پوسته بدنه اتومبیل‌ها از سه لایه فلز تشکیل شده ‌است. اگر خط و خش روی بدنه خودرو فقط لایه اول را دچار آسیب کرده باشد. به این نوع خط و خش، خراش سطحی گفته می شود. و چناچه  خراش به وجود آمده به عمق لایه‌ های دوم و سوم برسد، خراش عمیق است. برای رفع هرکدام ازاین خط و خش ها روشی به خصوص وجود دارد. لیسه ‌گیری یکی از راه ‌های از بین بردن خراش‌ های عمیق به وجود آمده بر روی خوردو می باشد. لیسه‌ گیری یا لیسه‌ کشی بخشی از عمل خشگیری بدنه یک اتومبیل محصوب می شود. با این تعاریف لیسه‌ گیری برای رفع خراش‌های عمیق با گستره بالا انجام می‌شود. در این مقاله قصد داریم در باره لیسه گیری صحبت کنیم. در طول مقاله خودرو تویوتا راوفور را معیار قرار می دهیم. اما این مطالب در مورد تمام خودرو ها مصداق دارد.


رزرو


لیسه گیری

آشنایی با لیسه گیری راوفور

از آن جایی که قصد داریم مراحل لیسه گیری راوفور را بررسی کنیم بد نیست از این خودرو بیشتر بدانیم. تویوتا در نمایشگاه توکیو سال ۱۹۸۹ از طرح مفهومی اولین شاسی‌ بلند کامپکت جهان رونمایی کرد. این خودرو از ارتفاعی نزدیک به شاسی بلندهای بزرگ برخوردار بود. اما ابعادی بسیار کوچک ‌تر از آن‌ها داشت. تویوتا نام RAV4 را برای شاسی‌ بلند کوچک خود انتخاب کرد. این نام مخفف عبارت Recreational Active Vehicle With 4-Wheel Drive  می باشد. به معنی «وسیله نقلیه تفریحی دارای چهار چرخ متحرک» است. هدف تویوتا از عرضه این محصول برطرف کردن خلأ میان شاسی ‌بلندهای بزرگ خود با محصولات سدان بود. به همین منظور در ساخت این خودرو دست به ابتکار جالبی زده است. جالب است بدانید پلتفرم آن متعلق به تویوتا کرولا می باشد. همچنین در زمینه سیستم تعلیق باید بگوییم که آن را نیز از تویوتا سلیکا جی ‌تی به عاریت گرفته است.

اولین نسل از تویوتا RAV4 در سال ۱۹۹۴ به بازار ژاپن عرضه شد. عرضه این محصول توجهات بسیاری را به خود جذب نمود. پس از آن نیز راهی بازارهای جهانی شد. تویوتا در نمایشگاه خودرو لس‌ آنجلس سال ۲۰۱۲نسل چهارم این خودرو را معرفی کرد. نسل چهارم RAV4 از طراحی زیبا، امکانات فراوان و پیشرانه پرتوان بهره می برد. لذا با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و فروش خوبی را تجربه کرد. این خودرو در سال ۲۰۱۶ فیس ‌لیفت جزئی را تجربه کرد. تویوتا راوفور از یک پیشرانه ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ به حجم ۲۴۹۴ سی‌ سی استفاده می کند.

خدمات لیسه گیری راوفور

چه زمانی باید لیسه گیری راوفور انجام شود؟

همان طور که گفتیم لیسه گیری راوفور برای بر طرف کردن خط و خش های به نسبت عمیق استفاده می شود. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در اثر یک تصادف و یا برخورد کوچک. خودروی شما دچار خش های ریز و درشتی شده باشد. این خطوط علارغم کوچکی تاثیرات بزرگی بر جذابیت خودرو دارند. علاوه بر این بی توجهی به این خش ها آسیب های گسترده ای را به همراه دارد. اگر خودرو شما در دسته یک خودرو های لوکس و خارجی باشد. باید این حساسیت چندین برابر شود. چرا که باید نگران افت قیمت آن نیز باشید. البته این موضوع در باره خودروهای داخلی نیز مصداق دارد. اما نمود آن برای خودرو های خارجی و البته لوکس بیشتر است. اما لیسه گیری راوفور می تواند این مشکل را به طور کلی بر طرف کند. این امر نیاز به یک فرد متخصص لیسه گیری خودرو دارد.

که بتواند بدنه خودرو را احیا کند و آسیب های آن را بر طرف نماید. توجه داشته باشید برای انجام این کار، خودرو را به صافکاران تازه کار نسپارید. چرا که قطعا نتیجه کار باب میل شما نخواهد بود. این عملیات نیازمند تجربه کافی در زمینه لیسه کشی خودرو می باشد. لذا بهتر است از یک متخصص بهره ببرید تا خودرو شما آسیب جدی نبیند. چرا که انجام لیسه گیری راوفور بدون داشتن تخصص نه تنها آسیب را بر طرف نمی کند. بلکه باعث بروز نواقص جدید نیز می شود که این ضرر و زیان شما را در پی دارد.

خدمات پیشنهادی: صافکاری در تهران

لیسه

چگونگی لیسه‌ گیری راوفور

همان طور که گفتیم در خشگیری و رفع خراش‌های عمیق می ‌توان از لیسه ‌گیری یا لیسه‌ کشی استفاده کرد. این روش یعنی لیسه گیری راوفور برای خراش هایی با عمق زیاد کاربرد دارد. لذا در زمانی که بر روی بدنه اتومبیل خراش‌های عمیق وارد می‌شود. لیسه گیری می تواند این نقیصه را برطرف کند و زیبایی را به خودرو شما باز گرداند. بدین منظور ابتدا بدنه خودرو را با شوینده‌های مخصوص تمیز خواهیم کرد. سپس ناحیه ‌ای که دچار خط و خراش شده است. را زیر نور آفتاب و یا زیر نو فرابنفش قرار خواهیم داد. این کار انجام می گیرد تا عمق و مساحت دقیق خراش تعیین شود. سپس با در نظر گرفتن کد رنگ خودرو آسیب دیده، اقدام به استفاده از بتونه‌ های سنگی و رنگ خشک می‌ کنیم. استار لوکس با استفاده از دانش و تخصص پرسنل خود بهترین لیسه گیری راوفور را انجام می دهد.

این عمل برای پر کردن محل خراش دیده است. در واقع محل فرو رفتگی با رنگ خشک یا جامد پر می شود. پس از جذب رنگ توسط بدنه، نوبت به عمل لیسه‌ گیری یا لیسه‌کشی می شود. در این مرحله با استفاده از لیسه‌ های نرم مخصوص اضافات رنگ قرار گرفته؛ در فرو رفتگی خراش را از بین برده می شود. متاسفانه دیده شده است برخی از همکاران به دلایلی از عمل لیسه کشی امتناع می‌کنند. لذا با استفاده از دستگاه پولیش سعی بر پخش کردن اضافات رنگ خشک دارند. باید گفت این باعث کدر شدن ناحیه خراش دیده می‌شود.

صافکاری نقاشی

پولیش‌ کاری پس از لیسه‌ گیری

بعد از انجام عمل لیسه گیری راوفور باید پولیش کاری صورت پذیرد. برای همین پس از عمل لیسه‌ گیری ، نوبت به پولیش خودرو ناحیه آسیب دیده می‌رسد. پولیش‌ کاری خودرو تقریبامراحل نهایی عملیات خشگیری بدنه محصوب می شود. در استار لوکس از بهترین مواد برای به منظور رسیدن به نتیجه دل خواه استفاده می شود. در این مرحله ما با بهره‌ گیری از پولیش‌های جامد قوی اقدام به پولیش کاری می نماییم. استفاده از دستگاه‌ های پولیش تخصصی نیز در استار لوکس برای رسیدن بهترین نتیجه ممکن مورد استفاده قرار می گیرد. رعایت برخی نکات در این مرحله می تواند نتیجه کار رابه کلی دگرگون کند. اما متاسفانه برخی همکاران به دلیل نداشتن آگاهی این نکات را رعایت نمی کنند. لذا باعث آسیب رسیدن به خودرو شما می شوند. از جمله این نکات که باید رعایت شود. این است که در مرحله پولیش‌ کاری بدنه اتومبیل باید کاملا خشک باشد.

این کار باید انجام شود تا مواد به کار رفته در فرو رفتگی خراش، پخش نشوند. از جمله محاسنات سپردن لیسه گیری راوفور به استاراین است که. نوع پولیشی که استفاده می شود بر اساس نوع رنگ بدنه اتومبیل شما تعیین می‌شود. تا آسیبی به رنگ اتومبیل وارد نشود و رنگ شفاف تر شود. پس از انجام پولیش‌ کاری نوبت به واکس بدنه می ‌رسد. در این مرحله بر اساس میانگین دمای هوا و همچنین نوع کاربری خودرو، اقدام به انتخاب واکس مناسب خواهیم کرد. البته تمام واکس‌ هایی که در مرحله نهایی استفاده می‌شوند جزء دسته واکس‌های نرم هستند.

خدمات پیشنهادی: سرامیک خودرو

خدمات خودرو راوفور

آیا لیسه گیری سبب افت قیمت خودرو می شود؟

سوال مهمی که درباره لیسه گیری خودرو وجود دارد این است. که  آیا لیسه گیری سبب افت قیمت خودرو می شود؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید چند مورد را مورد بررسی قرار دهیم. مورد اول این است که اگر آسیب وارده به رنگ خودرو به گونه ای باشد. که نیاز به صافکاری خودرو با رنگ باشد. در این حالت از قیمت خودرو کاسته می شود و خودرو دچار افت قیمت می شود. البته این امر وابسته به عمق آسیب نیز می باشد و این مورد نیز تاثیر گذار است. در این مورد یک متخصص می بایست نظر خود را اعلام کند. که آیا خراش وارده به عمق رنگ کم است یا زیاد. از این رو استار لوکس را می توانید در این باره به عنوان مشاور خود بدانید. در صورتی که خراش سبب آسیب دیدگی رنگ رویه شود. با یک لیسه گیری ساده بتوان مشکل را رفع کرد.

این امر سبب افت قیمت نمی شود و در قیمت خودرو کاهش پیدا نمی کند. باید به این نکته توجه داشته باشید که تفاوت رنگ کارخانه ای با رنگی که استفاده شده. جزء لیسه گیری محسوب می شود. لذا اگر لیسه گیری کاملا تخصصی و درست انجام شود. ممکن است تاثیری بر روی قیمت خودرو نداشته باشد. در مجموع افت قیمت خودرو بر اثر لیسه گیری راوفور به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از این عوامل را در بالا بررسی کردیم. برای لیسه گیری راوفور می توانید به استار لوکس مراجعه کنید. لیسه گیری می تواند باعث افت قیمت شود.

لیسه گیری خودرو راوفور

لیسه گیری بدون رنگ

در قسمت قبل درباره تاثیر لیسه گیری بر افت قیمت خودرو صحبت کردیم. همچنین گفتیم که لیسه گیری اگر با رنگ انجام شود می تواند باعث افت قیمت خودرو شود. از این رو اصولا مردم همیشه به دنبال صافکاری بدون رنگ هستند.  تا بتوانند با استفاده از روش های گوناگون. به بهترین شکل ممکن قسمت آسیب دیده را در بدنه خودرو تعمیر و ترمیم نمایند. با لیسه گیری بدون رنگ دیگر نیاز نیست نگران افت قیمت خودرو باشید. چرا که این رنگ شدن خودرو است که سبب کاهش قیمت خودرو می شود. البته با به وجود آمدن روش های نوین دیگر آن چنان که فکر می کنید. لازم نیست تا به صورت سنتی این فرایند امروزه اجرا شود. از جمله این روش ها می تواند به صافکاری پی دی آر اشاره کرد. در این روش صافکاری بدون رنگ انجام می شود. از این رو دیگر دچار افت قیمت نمی شود.

عملکرد لیسه گیری حرفه ای با قرار دادن رنگ در محل آسیب دیده به تعمیر محل می پردازد. اما در صافکاری بدون رنگ با استفاده از میله های pdr و یا ضربات چکشی. شما می توانید عملیات خش گیری را انجام دهید. که در هر دو صورت برای پرداخت نهایی تنها باید از پولیش استفاده شود. به هر حال برای برخی خدمات بدون رنگ برای جلوگیری از افت قیمت خودرو در آینده گزینه مهمی است. که نباید آن را نادیده گرفت. مراکز معتبر استفاده شود. لیسه گیری راوفور اگر بدون رنگ انجام شود افت قیمت خودرو را سبب نخواهد شد.

خدمات پیشنهادی: فیس لیفت

خدمات فیس لیفت

قلم خش گیر چیست؟

یکی از ابزار های مهم در لیسه گیری راوفور قلم خش گیر است. از این رو در این به بررسی قلم خش گیر می پردازیم. نکات مهمی در استفاده از قلم خش گیر باید مورد توجه قرار گیرید. این نکات همگی توسط پرسنل استار لوکس مورد توجه قرار می گیرد. نکته اول این است که قلم خشگیر باید متناسب با رنگ بدنه انتخاب شود. دلیل این مورد واضح است و نیازی به ارائه توضیح نیست. همچنین قلم خش گیر لیسه گیری راوفور باید با مدل خودروی مورد نظر نیز متناسب باشد. چرا که این عوامل بر کیفیت و نتیجه کار تاثیر می گذارد. رنگ اتومبیل ها زمانی که آسیب جزئی می بینند می توان با این قلم ها ترمیم شوند.  قلم خش گیر که دارای یک نوک قلم مانند است برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد.  قلم خش گیر مخصوص خط و خش های کوچک ساخته شده است.

استفاده از آن ها بسیار ساده و آسان است و نیاز به داشتن تخصص ندارد. اما نیاز به دقت عمل دارد و حوصله می طلبد. همچنین یک قلم موی بسیار باریک و کوچک، مثل براش لاک ناخن است. این قلم کوچک برای ترمیم رنگ رفتگی های عمیق تر کاربرد دارد. برای خراش های کوچک لازم به حرکت دادن قلم نیست. این قلم ها را می توانید از فروشگاه های لوازم خودرو تهیه کنید. اما اگر آسیب عمیق تر باشد می توانید با لیسه گیری آسیب را بر طرف کنید. برای این منظور می توانید به مجموعه استار لوکس مراجعه کنید.

لیسه گیری راوفور در تهران

جمع بندی

در این مقاله به لیسه گیری راوفور پرداختیم. و نکات مختلف مرتبط با آن را مورد بررسی قرار دادیم. لیسه گیری برای رفع خط و خش عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. چنانچه به این خدمات نیاز پیدا کردید می توانید به استار لوکس مراجعه کنید. چرا که استار لوکس لیسه گیری را به بهترین نحو انجام می دهد.

راوفور

شماره تماس ها:

۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۳۶

۰۹۳۶-۳۵۲۹۲۱۸

۰۹۱۲-۹۴۴۹۲۴۶

INSTAGRAM:@STAR__LUXE

Click to rate this post!
مهارت ها

در تاریخ

16 فروردین 1401

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.