شماره تماس:9449246-0912

خودرو ها داری انواع و اقسام بسیار متفاوت و گوناگونی هستند. در واقع از کوچکترین آنها بگیر تا بزرگترین آن ها همه و همه یک جز از کلاس های خودرو هستند. تمامی سدان ها، کوچه ها، کراس اوور ها و… یک کلاس مخصوص به خودرو را دارند. حتی خودرو های شاسی بلند با نیمه شاسی ها تفاوت زیادی دارند. اما اصل قضیه چیز دیگری را نشان ما میدهد. ما در این بخش قصد داریم در مورد تمامی کلاس های خودرو ها صحبت کنیم. پس از شما میخواهیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. و حتما هر موضوع و مسئله ای بود در قسمت کامنت ها به ما بگید. همچنین خوشحال میشیم برای ما در مورد این مطلب نظر بگذارید.

کلاس های خودرو چی هستند و کلاس خودرو به چه معناست؟

خب قصد داریم حالا به اینکه صالا کلاس خودرو چیست بپردازیم. البته فکر میکنم که در بخش قبلی کاملا متوجه این موضوع شده باشید. کلاس های خودرو ها شامل اندازه و سایز خودرو میشود. بسیار درک و معنای آن ساده است. به طور مثال کلاس خودروی پراید بسیار با خودروی لندکروز متفاوت است. درک این مسئله بسیار ساده است. امیدوارم با مطالعه این مطلب درک درست و خوبی از کلاس های خودرو پیدا کنید. همچنین بعد از خواندن این مطلب بتوانید کلاس یک خودرو را به راحتی متوجه شوید. در وافع این مطلب یک نوع کلاس کوچک رایگان برای شماست. اگر از این مطلب خوشتون اومد، پس اون رو با دوستاتون به اشتراک بذارید.

انواع و اقسام کلاس های خودرو:

به صورت کلی کلاس های خودرو به 9 بخش تقسیم بندی میشوند. هر کدام از این بخش ها یک اسم مخصوص به خود را دارند. این نه بخش اصلی از A تا  همچنین این 9 بخش دارای 16 زیر مجموعه هم نیز هستند. این بخش بندی بر اساس معیار های تولیدی آن کارخانه تولید کننده تعیین شده است. حالا در این بخش قصد داریم به اسامی آن ها به صورت کامل بپردازیم:

 1. خودرو بسیار کوچک مخصوص شهر (City Cars)
 2. خودرو کوچک و ریز (Super Mini)
 3. خودرو هاچ بک یا بدون صندوق (Hatch Back)
 4. خودرو متوسط کوچک (Small Car)
 5. خودرو متوسط بزرگ (Large Car)
 6. خودرو سدان (Sedan Car)
 7. خودرو استیشن (Station Wagon)
 8. خودروه کوپه (Coupe)
 9. خودرو کراس اوور (Cross Over)
 10. خودرو شاسی بلند (SUV)
 11. خودرو دو دیفرانسیل یا آفرودی (Off Roader OR 4×4)
 12. خودرو بدون سقف (Cabriolet)
 13. خودرو جی تی (Grand Tourer)
 14. خودرو وانت بار (Pick up Truck)
 15. خودرو بسیار بزرگ (Super cars)
 16. خودرو با کاربری مخصوص (Special Purpose Vehicle)

برای انجام تمامی خدمات صافکاری و صافکاری پی در ار در تهران به این صفحه در منو مراجعه کنید.

کلاس A= خودرو های کوچک:

این دسته از خودرو ها بین مردم، مخصوصا بانوان بسیار محبوب هستند. همونطور که از اسم آن ها پیداست خودرو های هستند با اندازه کوچک. کنترل و رانندگی با این دسته از خودرو ها بسیار راحت است. اما این دسته از خودرو ها مناسب سفر و رانندگی طولانی مدت نیستند. از نمونه های موجود این خودرو در ایران، میتوان به ام وی ام 110 اشاره کرد. معمولا از این دسته خودرو ها برای رانندگی درون شهری استفاده میشود.

 

مشخصات فنی این دسته از خودرو ها:mvm110

 • حجم موتور پایین (تقریبا نزدیک به 1000 سی سی)
 • بدنه خودرو بسیار کوچک است(طول آن کمتر از 3.5 متر است)
 • مصرف سوخت پایین
 • تعداد سیلندر های کمتر
 • طراحی شده مناسب برای بانوان

اگر خودروی شما دچار خراش های عمیق شده به صفحه لیسه گیری در تهران مراجعه کنید.

 کلاس B= خودرو های شهری:

این خودرو ها از آن دسته خودرو های هستند که بسیار محبوب اند. از نمونه های آن میتوان خودرو 206 را نام برد. این خودرو سال هاست که در ایران حضور دارد. هنوز بعد از چندین سال از حضور این خودرو، محبوبیت بالایی دارد. محبوبیت این خودرو بیشتر به دلیل جوان پسند بودن و به روز بودن ظاهر آن است. این دسته از خودرو ها حجم موتور بیشتری نسبت به دسته اول دارند. یعنی تقریبا بین 1200 تا 1500 سی سی حجم موتور در این خودرو ها دیده میشود. همچنین این خودرو ها دارای امنیت بیشتری نسبت به دسته اول هستند. از این خودرو ها برای مصرف درون شهری و سفر های کوتاه استفاده میشود. این خودرو ها معمولا هاچ بک و بدون صندوق هستند.

206

کلاس C= خودرو های کوچک خانوادگی:

اتاق و بدنه این خودرو ها نسبت به دو دسته اول بزرگتر است. همچنین مصرف سوخت بیشتری هم نسبت به دو دسته قبلی دارد. در واقع این خودرو ها بیشتر مناسب خانوار ها میباشند. البته لزوما از آن ها برای خانواده ها استفاده نمیشود. تعداد سرنشین های این خودرو معمولا 5 نفره است. از نمونه های محبوب این دسته از خودرو ها میتوان به سمند و پژو پارس اشاره کرد. حجم موتور و تعداد سیلندر های این دسته از خودرو ها معمولا از دو دسته قبلی بیشتر است.

پژو پارس

 کلاس D= خودرو های بزرگ خانوادگی:

این دسته از خودرو های دارای اتاق و بدنه بزرگ تری نسبت به دسته های قبلی هستند. البته اسم آن ها لزوما شمارا مستلزم و محدود به استفاده برای خانوار نمیکند. مصرف سوخت این خودرو ها بالاتر از دسته قبلی است. همچنین این خودرو ها از محبوبیت بالای بین مردم برخوردار است. از خودرو های در این دسته در ایران میتوان به خودرو اپتیما اشاره کرد. حجم موتور آن ها و میزان مصرف سوخت آن ها معمولا بیشتر از دسته های قبلی است. همچنین امنیت آن ها بسیار بیشتر است، مخصوصا از دو دسته اول. این خودرو ها بسیار برای سفر مناسب هستند.

اپتیما

کلاس E=خودرو های متوسط:

اسم این خودرو ها، نوع و سبک آن ها را داد میزند. این خودرو ها جز بهترین و لوکس ترین کلاس ها هستند. از نمونه های این خودرو میتوان به بنز کلاس E اشاره کرد. یا بی ام دبلیو های اتاق هفت جز این دسته هستند. موتور های بسیار قوی روی این خودرو ها هستند. و وجه تمایز آن ها با سایر خودرو ها لوکس بودن آن هاست. اکثر این خودرو ها هیبریدی هستند و مصرف سوخت خیلی بالایی ندارند. اصلا این خودرو ها به دوستدار طبیعت معروف اند.

کلاس خودرو بنز

 خودرو های کلاس S:

این دسته از خودرو ها نسبت به دو دسته قبلی خاص تر هستند. از انواع این دسته و زیر مجموعه هاشون میشه نمونه های را نام برد. این نمونه ها شامل خودرو های کوپه دو در، رودستر، خودروهای اسپرت، گرند توور و کروک ها هسند. معمولا ظرفیت این دسته از خودرو ها دو نفر است. همچنین این دسته از خودرو ها رانندگی بسیار لذت بخشی را به سواران میدهد. از نمونه های این خودرو میتوان به بیشتر خودرو های شرکت پورشه و جی تی 86 نام برد. همچنین یکی دیگر از این خودرو های محبوب در کشور ما جنسیس کوپه میباشد.

جنسیس کوپه

خودرو های کلاس J:

یکی از بهترین خودرو ها، خودرو های کلاس J هستند. از این دسته خودرو ها میتوان کراس اوور ها و شاسی بلند ها را نام برد. ظرفیت تعداد نفرات این خودرو نسبت به دسته های قبلی بیشتر است و تا 8 نفر میرسد. این خودرو ها با موتور قوی که دارند هر مسیر و جاده ای را میروند. از بهترین ویژگی آن ها میتوان به ارتفاع زیاد و قدرت مثال نزدنی آن ها را نام برد. این دسته از خودرو ها مصرف سوخت بسیار بالایی را دارند. همچنین از نمونه های آن میتوان به لندکروز، سورنتو، سانتافه و کوپا اشاره کرد. البته نمونه های موجود لندکروز در ایران اکثرا فیس لیفت هستند. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه فیس لیفت لندکروز مراجعه کنید.

خودرو های پیکاپ:

یک دسته دیگر از خودرو ها هستند که نامشان پیکاپ است. البته این دسته از خودرو ها بیشتر در کشور های اروپایی دیده میشوند. این دسته از خودرو ها بیشتر برای مزارع و کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرند.

در نهایت شما پس از کسب تمامی این اطلاعات ها، انواع کلاس خودرو را به خوبی میشناسید. ما در این بخش سعی کردیم تمامی اطلاعات در کلاس خودرو را به شما عزیزان ارائه کنیم. اما اگر باز هم سوالی در این زمینه دارید میتوانید از ما بپرسید. شما میتوانید انواع خدمات خودرو در تهران را از استارلوکس دریافت کنید. همچنین شما عزیزان برای دریافت مشاوره یا خدمات تشخیص رنگ خودرو در تهران میتوانید با متخصصان ما تماس بگیرید. راه های ارتباط با ما از طریق تماس یا از طریق اینستاگرام یا واتس اَپ ما میباشد.


شماره تماس ها:

۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۳۶

۰۹۳۶-۳۵۲۹۲۱۸

۰۹۱۲-۹۴۴۹۲۴۶

INSTAGRAM:@STAR__LUXE

Click to rate this post!