شماره تماس:9449246-0912

گران شدن خودرو در سال های اخیر باعث شده افراد بیش از پیش به نگهداری از خودرو خود تمایل نشان دهند. این نگهداری هم جنبه فنی دارد و هم زیبایی. نگهداری خودرو اصول و روش هایی دارد. از این رو توصیه می‌شود برای نگهداری صحیح تحقیق کنید. تا نتیجه مناسبی نیز از نگهداری خود و این کار ها بر وسیله نقلیه صورت گیرد. شست و شو و نظافت همیشگی بدنه خودرو یکرزی از آن کار هاست. که لازم است انجام دهید تا کیفیت رنگ خودرو برای طولانی مدت حفظ شود. این کار باعث خواهد تا ظاهر آن همیشه تمیز باقی بماند. علاوه بر این این کار باعث می شود عوامل مخرب روی خودرو از بین برود. نتیجه این کار این است که زیبایی آن حفظ شود. یکی از این راه های دیگر پولیش خودرو در تهران است. در این مقاله به همین موضوع یعنی پولیش خودرو با دستگاه می پردازیم.

رفع خط و خش های عمیق

رفع خط و خش های عمیق

پولیش زدن خودرو به منظور از بین بردن خط خش های رنگ خودرو انجام می شود. پولیش زدن معمولا به دو صورت دستی و ماشینی انجام می شود. پولیش زدن ماشین به واسطه فشار بیشتری که وارد می کند. و همین طور دور دستگاه نیز بسیار بیشتر از دست است. از این رو نتیجه کار پولیش خودرو با دستگاه بهتر خواهد بود. اما باید توجه داشته باشید که حتی دستگاه های پولیش ماشین نیز قادر به حذف خراش های عمیق نیستند. خط و خشهای عمیق بالیسه گیری از بین می روند. با استفاده از یک متخصص تعمیر بدنه خودرو باید به صورت حرفه ای ترمیم شوند. از این رو لازم است انتظار خود را  از پولیش خودرو با دستگاه منطقی کنید. اگر در هنگام کار با بعضی از انواع دستگاه های پولیش کاری تجربه و تخصص قبلی ندارید. بهتر است این کار را به افراد متخصص و کار بلد بسپارید.

چرا صرف داشتن دستگاه دریل به این معنا نیست که می توانید پولیش کار شوید. این کار شما ممکن است خسارت بیشتری به ماشین بزند. چرا که پولیش خودرو بادستگاه بسیار حساس است. و کوچک ترین اشتباه تاوان های بزرگیدارد. بنابراین اگر به سطح مهارت خود شک دارید، آن را حتما به متخصصان واگذار کنید. جهت جلوگیری از آسیب به رنگ خودرو، بهتر است یک‌ بار در سال از این روش استفاده نمایید. تا رنگ خودرو زنده شود و جلا پیدا کند. همین طور بهتر است که از واکس بدنه هم، فقط برای هر چند ماه یک بار استفاده نمایید.

مقدمات پولیش خودرو با دستگاه

مطلب پیشنهادی: پولیش ماشین چیست؟

مقدمات پولیش خودرو با دستگاه

در این بخش از مقاله به بیان مراحل پولیش خودرو با دستگاه می پردازیم. در مرحله باید خودرو شسته شود. این کار باید به صورت کامل انجام شود. تا کاملا تمیز شود. کوچک ترین گرد و خاکی روی خودرو باقی نماند. چرا که در صورت وجود گرد و غبار و کثیفی. ممکن است خط و خش های بیشتری بر روی ماشین به وجود بیاید. پس با دقت آن را شستشو دهید اما آن را خشک ننمایید. پس لازم است خودرو به خوبی شسته شود. و بهتر است خودرو را به کارواش ببرید. تا هم از تمیز شدن خودو مطمئن شوید. و هم آب کمتری مصرف شود. دومین کاری که باید انجام دهید این است که ماشین را به مکانی مناسب منتقل کنید. منظور از مکان مناسب جایی است که در اطراف آن چیزی نباشد. تا به راحتی بتوانید دور خودرو حرکت کنید. کنار خودرو خود باعث آسیب دیدن آن نشوند.

یا اگر این مورد برای شما امکان پذیر نیست. می توانید تمام دیوارها و ماشین ها و هر آنچه که در اطرافتان هست را بپوشانید. تا خودرو آسیب نبیند. دلیل دیگر این است که ماده پولیش که در این فرایند استفاده می شو. همه جا را کثیف می کند و به سختی هم پاک می شود. از این رو بهتر است که در هنگام استفاده از آن حواستان را کاملا جمع کنید. تا کل روز را به تمیز کاری نپردازید. بعد از این مقدمات نوبت به پولیش خودرو با دستگاه می شود. که در بخش بعدی به آن می پردازیم.

مراحل پولیش کاری

مراحل پولیش کاری

حالا که خودرو را به خوبی شستید. و همین طور محیط را برای پولیش زدن خودرو آماده کردید. باید مراحل پولیش خودرو با دستگاه را انجام دهید. به این منظور ابتدا پد را بر روی فرز پولیش بگذارید. پد را می توانید از ابزار فروشی ها خریداری کنید. سپس بدنه خودرو را آغشته به واکس پولیش نمایید. حالا دستگاه را روشن کنید. با سرعت متوسط شروع به کار کنید و با حوصله تمام سطوح را پولیش بزنید. دقت کنید که بهتر است هر قسمت از بدنه خودرو را کاملا پولیش بزنید. سپس به سراغ قسمت دیگر بروید. نکته دیگر این است که برای برطرف کردن خش  و خش ها باید به آن دقت کنید. این است که از یک منطقه شروع کنید و با حرکت چرخشی ادامه دهید. تا قسمتی از قلم نیوفتند. و مطمئن شوید که همه بخش های خودرو پولیش خورده اند. باید پد را موازی حرکت دهید.

توجه به این نکته ها و ریزه کاری ها بسیار مهم است. چرا که با این کار ردی از حرکات چرخشی باقی نماند. در نتیجه کیفیت کار مناسب خواهد بود. وقتی که احساس کردید که آن منطقه گرم شده است. بدین معناست که خط و خش ها در حال برطرف شدن هستند. پس لازم است که تا بر طرف شدن کامل خط و خش ها به این کار ادامه دهید. زمانی که مشاهده کردید که سطح مورد نظر درخشندگی لازم را پیدا کرده. یعنی دیگر لازم نیست ادامه دهید و به هدف خود رسیده اید. نکاتی هست که می پردازیم.

نکات پولیش خودرو با دستگاه

نکات پولیش خودرو با دستگاه

در هنگام پولیش خودرو با دستگاه لازم است به نکاتی دقت کنید. رعایت این نکات برای رسیدن به نتیجه بهتر بسیار حائض اهمیت است. اولین نکته که رعایت آن الزامی است درمورد پد واکس است. و آن ان است که در صورتی که حس کردید که واکس استفاده شده بر رو پد بیش از اندازه است. کافی است پد را با آب بشویید تا حجم پولیش روی پد کاسته شود. سپس می توانید به میزان لازم پولیش به آن اضافه کنید و پولیش خودرو با دستگاه را ادامه دهید. نکته دیگر درخصوص پولیش زدن لبه های گرد در خودرو است. به این منظور می توانید با استفاده از لبه بیرونی پد که پولیش کمتری دارد. هنگام کار در قسمت  گوشه ‌ها و دستگیره ها استفاده نمایید. نکته دیگر این است که در نهایت و بعد از اتمام کار مجددا ماشین را به کارواش ببرید و. بشویید و کاملا خشک نمایید.

نکته دیگر این است که در زمان پولیش خودرو با دستگاه بهتر است. ماشین خود را در سایه پارک کنید. تا از نور آفتاب در امان باشد و پولیش روی رنگ خودرو خشک نشود. و بتوانید آن را رو رنگ خودرو پرداخت کنید. همچنین نکته دیگر این است که باید دقت کنید که. محل پارک ماشین نباید جایی مانند چمن و یا زمین خاکی باشد. چرا که احتمال فرو رفتن خودرو بر روی زمین باشد. از این رو بهتر است که خودرو را بر روی سطحی محکم پارک کنید. مورد دیگر این است که  خودرو بر روی زمینی خاکی نباشد.

خدمات پولیش ماشین

اقدامات لازم بعد از پولیش با دستگاه

اقدامات لازم بعد از پولیش با دستگاه

بعد از این که خودرو را پولیش زدید لازم است که مراحلی را انجام دهید. اولین مورد بعد از پولیش خودرو با دستگاه این است که. باید یک بار دیگر خودرو را با آب خالی شست و شو دهید. لازم به توضیح است که در این مرحله باید اطمینان حاصل کنید که. تمام نقاطی که پولیش زده شده اند شسته می شوند و به خوبی تمیز شده اند. پس از شستن ماشین اجازه دهید بدنه خشک شود. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید همین مرحله است. چرا که باید خودرو را با دستمال خشک کنید. و اجازه ندهید خود به خود خشک شود. باید حواستان باشد در صورتی که بدنه خودرو به صورت طبیعی خشک شود. ممکن است قطرات آب باعث افتادن لکه هایی کوچک بر روی بدنه شوند. که این امر شستن شما را بی فایده می کند. بنابراین پیشنهاد می شود با یک حوله خشک کنید.

برای خشک کردن خودرو نیز باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. و آن این است که از بالا به پایین حوله را بر روی بدنه بکشید. تا از یک جهت خودرو خشک شود و رد حوله بر روی بدنه نماند. بعد از این که خودرو پولیش خودرو و طبق مراحلی که گفته شده شسته شد باید واکس بخورد. از این رو بعد از خشک شدن خودرو کمی از واکس مخصوص را بر روی پد بمالید. سپس آن را به صورت دایره ای به تمام نقاطی که پولیش زده شده، بکشید. تا کل خودرو با یک لایه واکس پوشانده شود.

پولیش برقی خودرو

پولیش برقی خودرو

نکاتی که گفته شد در خصوص مراحل پولیش خودرو با دستگاه بود. اما کار کردن با دستگاه پولیش نیز نیاز به آموزش دارد. در این بخش از مقاله به تمام نکاتی که در هنگام پولیش خودرو با دستگاه. باید مد نظر قرار دهید اشاره می کنیم. مانند هر ابزار دیگری استفاده از دستگاه پولیش برقی نیاز به کسب اطلاعات کافی دارد. همین طور در مورد پولیش خودرو با دستگاه آموزش نیز لازم است. چون پولیش کردن به سادگی نیست و یک مهارت محسوب می شود. از این رو باید این مهارت را یاد بگیرید. دانستن این نکات و داشتن مهارت پولیش خودرو با دستگاه بسیار مهم است. چرا که در صورت آشنا نبودن با فرایند به می توانید به خودرو و یا جتی خودتان آسیب بزنید. از این رو نیاز است تا قبل از انجام این کار، اصولی دانسته و رعایت شود. در غیر این صورت ممکن است بد شود.

چرا که امکان دارد نه تنها پولیش به خوبی صورت نگیرد. و نتیجه آن طور که باید نشود. حتی ممکن است اوضاع خط و خش خودرو را نیز وخیم‌ تر کنید. و کاری کنید که دیگر با پولیش خودرو با دستگاه نیز نشود کار انجام داد. بنابراین چه بهتر قبل از استفاده از دستگاه پولیش، آموزش ببینید. و بعد از آن که استفاده از آن را یاد گرفت سپس اقدام کنید. تا هم به خودتان آسیب نزنید. هم میزان خط و خش را بیشتر از آن چه هست نکنید. و به خوبی بتوانید از پولیش خودرو با دستگاه استفاده کنید.

موارد قابل احتیاط

موارد قابل احتیاط

پولیش خودرو با دستگاه کار حساسی است و دقت مضاعفی را می طلبد. از این رو باید در روند کار دقت کافی صورت گیرد تا مشکلی پیش نیاید. اگر این دقت و موارد احتیاطی رعایت نشود نه تنها به نتیجه دل خواه نخواهید رسید. بلکه ممکن است نتیجه عکس بدهد و کار از آن چه که بوده بد تر شود. برای همین هم بهتر است به برخی از نکات دقت شود. نکاتی که هر جند ساده و کوچک به نظر می رسند. اما در نتیجه پولیش خودرو با دستگاه بسیار موثر هستند. اولین نکته مهم برای پولیش زدن خودرو، فضایی است که خودرو در آن جا قرار است پولیش شود. در این باره در بخش های قبلی توضیحاتی داده شد. اما مجددا یاد آوری می کینم که این فضا باید به صورتی باشد که. در، دیوار و کف آن آلوده نشود و خود این اجسام باعث کثیف شدن خودرو نشوند.

همچنین بهتر است قبل از کار این بخش‌ها پوشیده شود که این موضوع چند دلیل دارد. اولین مورد این است که به دلیل پولیش کثیف نشوند که خود تمیز کردن سطوح یک پروژه محسوب می شود. از سوی دیگر پوشاندن سطوح باعث می شود که در مقابل تابش مستقیم خورشید هم نباشد. در این شرایط سایه کافی در زمان پولیش کردن وجود داشته باشد. تا پولیش روی خودرو خشک نشود و پولیش خودرو با دستگاه انجام شود. نکته دیگر تمیز بودن کامل بدنه خودرو است. برای این بهتر است خودرو را به کارواش ببرید. خودتان اقدام به شستن خودرو نکنید.

جمع بندی پولیش خودرو با دستگاه

جمع بندی

در این مقاله فرایند پولیش خودرو با دستگاه را به طور کامل شرح دایدم. همان طور که می بینید این کار بسیار تخصصی است و جزئیات زیادی در نتیجه آن دخیل می باشد. لذا توصیه ما این است که پولیش خودرو با دستگاه را به یک مرکز معتبر محول کنید. تا بدون دردسر به نتجیه دلخواه برسید. کجا بهتر از استار لوکس. استارلوکس یکی از بزرگترین مراکز و معتبر ترین مراکز خدمات خودرو در تهران است. یکی از خدمات پیشنهادی استارلوکس به شما عزیزان، خدمات صافکاری در تهران استارلوکس است. خدمات صافکاری بدون رنگ یکی از مهم ترین خدمات در زمینه خودرو ها است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات خودرو، به صفحه صافکاری در تهران مراجعه کنید.

شماره تماس ها:

۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۳۶

۰۹۳۶-۳۵۲۹۲۱۸

۰۹۱۲-۹۴۴۹۲۴۶

INSTAGRAM:@STAR__LUXE

Click to rate this post!