شماره تماس:9449246-0912

نگهداری از خودرو در سال های اخیر بسیار رایج شده است. و باید گفت با افزایش قیمت خودرو به اوج خود رسیده است. در کنار نگهداری و مراقبت های فنی و سرویس های دوره ای برای خودرو انجام می شود. نگهداری از بدنه، رنگ و در مجموع ظاهر خودرو نیز روز به روز بیشتر می شود. یکی از روش هایی که از گذشته برای نگهداری از رنگ خودرو مرسوم بوده است، استفاده از واکس خودرو میباشد. از این رو در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم که واکس خودرو چیست؟ در پاسخی کوتاه می توان گفت واکس خودرو ماده ای است که بر روی رنگ خودرو اعمال می شود. این ماده که به دو صورت مایع و چسبی عرضه می‌شود. برای ایجاد براقیت و همینطور ایجاد لایه محافظ استفاده می شود. واکس خودرو ممکن است از مواد طبیعی یا مصنوعی ساخته شود. ما بهترین واکس خودرو در تهران را معرفی میکنیم.

چگونه واکس زدن

واکس خودرو چیست؟

همان طور که گفتیم واکس خودرو از گذشته رایج بوده است. و جز اقلام سنتی نگهداری از رنگ خودرو محصوب می شود. حالت چسبی که شکل سنتی واکس می ‌باشد بیشتر از نمونه به روز تر آن مورد استفاده قرار می گیرد. باید دید ویژگی این نوع واکس خودرو چیست؟ در پاسخ باید بگوییم واکس های سنتی خودرو با افزایش درخشندگی یک لایه محافظ نیز، روی رنگ خودرو ایجاد می ‌کند. از این می توان علاوه بر لذت بردن از براقیت رنگ خودرو. خیالتان از آسیب ندیدن رنگ خودرو در برابر عوامل آسیب رسان راحت باشد. لازم به توضیح است که در این مقاله به موضوع عوامل آسیب رسان به رنگ خودرو خواهیم پرداخت. اما به طور خلاصه بگوییم که واکس از فرسایش رنگ خودرو در اثر اشعه فرا بنفش نیز جلوگیری می ‌کند. همان طور که می دانید اشعه فرا بنفش خورشید دشمن اصلی رنگ بدنه خودرو می باشد.

اما مزیت استفاده از واکس خودرو چیست؟ این پرسش را به تفسیل در بخش بعدی مقاله پاسخ می گوییم. اما به طور خلاصه باید بگوییم که این ماده محافظ یا همان واکس خودرو. شروع اکسایش و زنگ زدگی را به تاخیر می‌اندازد. از این رو خودرو دیر تردچار پوسیدگی می شود. و می توان گفت عمر مفید خودرو افزایش پیدا می کند. همان طور که گفتیم واکس خودرو در دو نوع چسبی و مایه موجود هستند. این نوع واکس خودرو یعنی واکس مایع نیز عملکردی مشابه واکس چسبی دارد. اما با کمی تفاوت که در ادامه به آن می پردازیم.

واکس خودرو در تهران

مزیت استفاده از واکس خودرو چیست؟

در این بخش از مقاله می خواهیم بررسی کنیم که مزیت استفاده از واکس خودرو چیست؟ و چرا بهتر است که از واکس خودرو استفاده شود. واکس خودرو همان طور که گفتیم یک لایه محافظ بر روی خودرو ایجاد می کند. این لایه محافظ از رنگ خودرو در مقابل عواملی که می توانند. به رنگ خودرو آسیب برسانند محافظت می کند. واکس خودرو همچنین باعث برقیت رنگ خودرو می شود که این زیبایی خودرو را در پی دارد. در سال های اخیر واکس خودرو نانو نیز وارد بازار شده اند. این واکس ها علاوه بر ویژگی های نرسوم یک واکس خودرو. ویژگی های منحصر به فرد وخاص خود را نیز ارائه می دهند. اما ویژگی های واکس خودرو چیست؟ باید بگوییم واکس خودرو نانو محافظت بیشتری در مقابل عوامل آسیب رسان به رنگ خودرو دارد. که می توان گفت این از جمله مهم ترین مزیت واکس خودرو نانو می باشد.

استفاده از واکس خودرو در خودرو باعث می شود که گرد و غبار کمتری روی خودرو بشیند. البته این مورد درخصوص واکس های نانو مصداق دارد. لازم به توضیح است واکس های معمولی نه تنها این گونه نیست. بکلکه باعث جذب بیشتر گرد خاک نیزمی شوند. همچنین با اعمال واکس نانو بر روی بدنه خودرو تمیز کردن آن را به طرز چشمگیری راحت تر می کنید. می توان گفت واکس خودرو نانو مزیت های سرامیک خودرو را در مقیاس کوچک تر و با ماندگاری کمتر ارائه می دهد. در این بخش به این پرداختیم که مزیت استفاده واکس خودرو چیست؟

بهترین مواد برای خودرو

 واکس مایع

همان طور که می دانید هدف اصلی از واکس زدن خودرو محافظت از بدنه آن است. عملکرد واکس خودرو به این صورت است که بعد از اعمال آن بر روی بدنه خودرو؛ لایه ای میان سطح بدنه خودرو و محیط بیرون با واکس ایجاد می شود. این موضوع در انواع واکس و به تبع واکس مایع صدق می کند. بنابراین و با استفاده از واکس خودرو تماس مستقیم ذرات معلق در هوا، گرد و غبار به حداقل می رسد. افزون بر این موارد از برخورد مستقیم اشعه ماوراء بنفش خورشید و رطوبت با رنگ و بدنه خودرو جلوگیری می شود. تاثیر واکس خودر چیست؟ در این باره باید بگوییم که با واکس زدن ماشین دیگر جایی برای دوده روی خودرو شما نخواهد بود. چرا که واکس خودرو باعث می شود دوده ها از روی بدنه خودرو دفع شوند. از این رو خودرو شما کمتر نیاز به شستشو پیدا می کند.

همچنین آثار حشرات و آلودگی های محیطی نیز دیگر بر روی خودرو شما نخواهد بود. همه این موارد باعث می شود که در نتجیه شما را از شستشوی مداوم خودرو بی نیاز می کند. واکس مایع ساده‌ ترین نوع واکس برای جلا دادن بدنه خودرو است. افراد زیادی این نوع واکس را برای استفاده انتخاب می کنند. در کنار تمام مزایایی که برای این نوع واکس میشود بر شمرد اما. باید بگوییم  به نسبت واکس‌های نرم و سخت دوام کمتری دارد. به خاطر همین ماندگاری کوتاه، بعد از هر بار شستن ماشین با مواد شوینده از واکس مایع استفاده می‌شود.

پولیش ماشین چیست؟

واکس خودرو meguiars

یکی از بهترین مواد واکس خودرو برند meguiar wax است که در استارلوکس نیز از آن استفاده میشود.

عوامل آسیب رسان به رنگ خودرو

همان طور که گفتیم وظیفه اصلی واکس خودرو محافظت از رنگ خودرو در مقابل عوامل آسیب رسان به رنگ خودرو است. اما عوامل آسیب رسان خودرو چه مواردی هستند. یا به بیان دیگر دشمنان واکس خودرو چیست؟ در راستای پاسخ به این سوال در ادامه به بیان عوامل آسیب رسان به رنگ خودرو می پردازیم. یکی از مهم ترین عوامل آسیب رسان به رنگ خودرو اشعه ماروای بنفش نور خورشید است. نور خورشید به شدت به رنگ خودرو آسیب می رساند. این آسیب می تواند تا جایی پیش برود که رنگ خودرو را کاملا از بین برود. مورد بدی فضله پرندگان است. این عامل می تواند مانند یک اسید قوی رنگ خودرو را تخریب کند. معمولا آسیبی که فضله پرندگان به رنگ خودرو می زساند به صورت موضعی است. لازم به توضیح است که هرچه قدر این مورد روی رنگ خودرو بماند. آسیب بیشتری را به رنگ وارد می کند.

مورد دیگر که می تواند باعث آسیب دیدن رنگ خودرو شود آلودگی هوا است. در ذرات معلق در هوا مقادیر زیادی از اسید و باز ها وجود دارد. این ذرات رنگ خودرو را تخریب می کنند و از بین می برند. اما تاثیر واکس خودو چیست؟ به تبع واکس خودرو با ایجاد یک لایه محافظ رنگ خودرو را محافظت می کند. البته برای محافظت از رنگ خودرو راه های دیگری به غیر از واکس خودرو وجود دارد که در بخش بعدی به آن می پردازیم. شاید بپرسید نقش واکس خودرو چیست؟ راهکار هایی که بیان می شود نیز تاثیر دارد.

واکس لندکروز

جلو گیری از آسیب دیدن رنگ خودرو

در این بخش می خواهیم بررسی کنیم که به غیر از واکس خودرو با چه راهکار های دیگری می شود. رنگ خودرو را  در مقابل عوامل آسیب رسان محافظت کرد. پس در ادامه خواهیم دید تاثیر واکس خودرو چیست؟ اولین عامل مخرب رنگ خودرو را اشعه ماورای بنفش خورشید معرفی کرده بودیم. باید بگوییم تنها راه جلوگیری از آسیب زدن اشعه ماورای بنفش خورشید دور بودن از آن است. لذا توصیه می شود تا حد امکان خودرو خود را دور از اشعه ماورای بنفش خورشید نگهداری کنید. بهترین راه کار این است خودرو را در پارکینگ سر پوشیده پارک کنید. مورد دیگر فضله پردنگان بود. راهکار اصلی این مورد نیز پار کردن خودرو در پارکینگ های سرپوشیده است. همین طور تا حد امکان بهتر است خودرو را زیر درختان نیز پارک نکنید. این نکته از ریزش مایعات درخت بر روی بدنه خودرو نیز مانع می شود که مورد مهمی است.

مورد دیگری که به آن اشاره کردیم آلودگی هوا بود. باید بگوییم برای جلوگیری از آسیب دیدن خودرو از طریق آلاینده های هوا تقریبا امکان پذیر نیست. چرا که در هیچ صورتی  نمی توان از آن ها دور بود. مگر این که در شهری به دور از آلاینده های هوای زندگی کنید. البته یک راهکار اساسی وجود دارد و آن کمک به کم شده آلودگی هوا است. که با توجه به توان خود می توانید آن را انجام دهید. اما واکس خودرو چیست را در ادامه بیشتر می پردازیم. اما راهکار هایی که ارائه شد می تواند کمک کنده باشد.

واکس زدن حودرو چیست

واکس خودرو یا سرامیک خودرو

با توجه به شباهت های تاثیرات شاید این سوال برایتان پیش بیاید که مزایای سرامیک خودرو به نسبت واکس خودرو چیست؟ از این رو در این بخش می خواهیم بررسی کنیم که کدام یک بهتر هستند. همان طور که گفتیم سرامیک خودرو و واکس خودرو برای محافظت از رنگ خودرو است. اما تفاوتی که این دو با هم دارند در میزان تاثیر گذاری و همین طور میزان ماندگاری آن ها است. همان طورکه احتمالا می دانید عمر سرامیک خودرو بسیار بیشتر از واکس خودرو است. واکس خودرو نهایتا در اولین شستشو اثر خود را حفظ می کند. اما عمر سرامیک خودرو به مراتب بیشتر است و بسته به نوع آن از شش ماه تا پنج سال بقا دارد. مورد دیگر در میزان براقیتی است که این دو ماده ایجاد می کنند. باید بگوییم براقیت سرامیک خودرو به مراتب و به طرز چشم گیری بیشتر است. که وکس خودرو کمتر است.

مزیت دیگر استفاده از سرامیک خودرو و  واکس خودرو چیست؟ همان طور که گفتیم واکس خودرو یا سرامیک خودرو از رنگ خودرو محافظت می کنند. اما تاثیر مثبت سرامیک خودرو بیشتر از واکس خودرو است. چرا که لایه ای که روی بدنه خودرو ایجاد می کند بسیار ضخیم تر است. در نتیجه می توان نتیجه گرفت که سرامیک خودرو بهتر از واکس خودرو است. اما هزینه ی به مراتب بیشتری نیز دارد. در هر صورت با توجه به بودجه و هزینه خود می توانید. یکی از این ماده ها را برای مراقبت از رنگ خودرو خود مورد استفاده قرار دهید.

مطلب پیشنهادی: واکس در تهران

ابزار های واکس خودرو

روش استفاده از واکس خودرو چیست؟

با بیان مزایای استفاده از واکس خودرو در بخش آخر می خواهیم بررسی کنیم که روش استفاده از واکس خودرو چیست؟ در گام اول لازم است که خودرو به خوبی بشویید. همان طور که گفتیم برای واکس زدن خودرو ابتدا باید خودرو شسته شود تا به خوبی تمیز شود. بعد از شستن ماشین لازم است که آن را به خوبی خشک کنید. توصیه می کنیم این کار را به کارواش ها بسپارید. چرا که هم کیفیت شستشو بهتر خواهد بود وهم آب کمتری مصرف خواهد شد. بعد از انجام این مقدمات باید ابتدا مقداری از ماده واکس خودرو را بر روی بدنه خودرو بمالید. سپس با استفاده از اسفنج یا نمد مخصوص ماده واکس خودرو را به خوبی بر روی بدنه پخش کنید. تا تمام بدنه خودرو به ماده واکس خودرو آغشته شود. دقت داشته باشید که این کار باید به صورت ترتیبی انجام شود تا نقطه از جا نیوفتد.

یعنی هر قسمت از بدنه خودرو که واکس خودرو را دریافت کرد و کار تمام شد. سپس به سراغ تیکه بعدی بروید و به همین شکل پیش بروید. در مرحله بعد که بعد از اتمام واکس زدن خودرو باید انجام شود. لازم از  بعد گذشت چند دقیقه از واکس زدن هر تیکه از خودرو آغاز شود. در این مرحله با یکه تیکه پارچه تمیز یا پنبه شروع به پاک کردن آن بخش از بدنه خودرو کنید. مدت زمان بین واکس زدن و تمیز کردن بدنه، بستگی به دمای محیط دارد. هر چه هوا گرم تر باشد این میزان کمترخواهد بود.

مطلب پیشنهادی: واکس زدن بدنه خودرو

واکس در تهران

جمع بندی واکس خودرو

در این مقاله به این موضوع پرداختیم که واکس خودرو چیست؟ به بررسی واکس خودرو پرداختیم. در مجموع باید بگوییم نگهداری از رنگ خودرو را نباید یک امر فانتزی بدانید. از این  رو حتما باید به این موضوع اهمیت دهید. چرا که سلامت بدنه و رنگ خودرو باعث جذابیت خودرو شما خواهد شد. از خودرو نگهداری کنید تا ببینید تاثیر سرامیک خودرو چیست؟ برای استفاده از خدمات واکس خودرو استارلوکس میتوانید با شماره تماس های زیر در تماس باشید و یا از طریق فرم زیر رزرو خود را انجام دهید.

شماره تماس ها:

۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۳۶

۰۹۳۶-۳۵۲۹۲۱۸

۰۹۱۲-۹۴۴۹۲۴۶

INSTAGRAM:@STAR__LUXE

رزرو

واکس خودرو استارلوکس

Click to rate this post!