شماره تماس:9449246-0912

آسیب دیدن بدنه خودرو امری اجتناب ناپذیر است. این آسیب می تواند به هر دلیلی پیش بیاید. فارغ از این که دلیل این آسیب ها چیست برای بر طرف کردن این آسیب ها نیاز به صافکاری وجود دارد. ما امروز در استارلوکس قصد داریم تا در مورد یکی از موارد بسیار مهم در خدمات خودرو استارلوکس صحبت کنیم. امروز در استارلوکس باهم در مورد اینکه صافکاری pdr چیست صحبت خواهیم کرد. اما ابتدا به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات صافکاری pdr استارلوکس هستید، مطلب صافکاری pdr را مطالعه کنید. برای مطالعه این مطلب کافی است تا روی لینک صافکاری pdr کلیک کنید. همچنین برای رزرو خدمات صافکاری میتوانید از بخش زیر اقدام به رزرو انلاین کنید.


رزرو


بنر تماس

صافکاری PDR چسیت؟

هنگامی که تصادف می کنید و بدنه اتومبیل شما دچار فرورفتگی و آسیب می شود. معمولا شما اتومبیل خود را پیش صافکار می برید تا ایراد به وجود آمده را بر طرف می کند. صافکاری pdr در واقع صافکاری بدون استفاده از رنگ و با ابزار و روش های خاص مانند میله های pdr است. این روش صافکاری امروزه مورد توجه قرار گرفته است. چرا که در کشور ما بی رنگ بودن خودرو در تعیین قیمت آن تاثیر مستقیم دارد. افراد ترجیح می دهند که خودرویشان بدون رنگ کردن صافکاری شود. در این مقاله قصد داریم در این باره بنویسیم که صافکاری pdr چیست؟ لذا توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید.

مطلب پیشنهادی: صافکاری بدون رنگ

کاربرد صافکاری pdr

کاربرد صافکاری pdr چیست؟

همان طور که گفتیم صافکاری کاربرد زیادی دارد. که عموما برای بر طرف آسیب های روی خودرو ناشی از تصادف از صافکاری استفاده می شود. اما روش های صافکاری نیز بسیار زیاد است و جالب است بدانید که انواع مختلفی دارد. البته این روش ها بستگی به نوع فرو رفتگی دارند. چرا که نوع آسیب در انتخاب روش صافکاری بسیار موثر است. لذا باید بررسی شود که کربرد صافکاری pdr چیست؟ مثلا کمتر پیش می آید که اتومبیل ها دچار تصادف شدید شوند. به طوری که رنگ بدنه خود رو از بین برود. بدیهی است که در این نوع آسیب نمی شود از صافکاری بی رنگ استفاده کرد. اما تصادف های ناچیز معمولا رنگ خودرو آسیب نمی بیند. این نوع برخورد ها و تصادفات معمولا در شهر رخ می دهد. در این نوع آسیب برای همین با استفاده از صافکاری بی رنگ می توان بدنه اتومبیل را به حالت اولی برگرداند.

البته این کار به همین سادگی ها هم نیست و امری تخصصی محصوب می شود. در کنار این وضوع به ساعت ها زمان نیاز دارد. صافکار با استفاده از علم و مهارتی که در این زمینه دارد می تواند این کار را انجام دهد. صافکاری در روش های مدرن به دستگاه های متعددی نیاز دارد. که تمامی این دستگاه ها دارای کارایی یکسانی هستند. مزیت استفاده از تجهیزات، وارد نشدن آسیب به سطح و رنگ خودرو است. تمامی فعالیت های این تجهیزات بر روی سطح داخلی خودرو اعمال می شود. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم که صافکاری pdr چسیت؟

خدمات صافکاری pdr

تاریخچه صافکاری PDR:

برای ذاین بهتر بدانیم که صافکاری pdr  چیست بد نیست که کمی در باره تاریخچه ی آن بدانیم. تاریخچه صافکاری PDR به 1700 سال پیش باز می‌گردد. زمانی که مصریان باستان توانستند ظروف طلا، نقره و مسی خود را بازسازی کنند. همان طور که می بینید این نوع صافکاری قدمتی طولانی دارد. و در ابتدا برای اجسامی غیر از خودرو مورد استفاده قرار می گرفته است. اما پس از اختراع خودرو و فراگیر شدن آن. به مرور با پیشرفت تکنولوژی استفاده از این تکنیک نیز در جهت تعمیر و ترمیم خودروهای آسیب دیده رایج شد. مانند بیشتر اختراعات و پیشرفت صنعت خودرو در این مورد هم پای بنز در میان است! فردی به نام اسکار فلایگ که در بخش مراقبت از رنگ شرکت مرسدس بنز فعالیت داشت. برای اولین بار ایده تعمیر بدنه خودرو بدون رنگ را مطرح نمود. ایده این فرد باعث شد که صافکاری بدون رنگ به وجود بیاید.

او توانست آسیب‌ دیدگی‌های جزئی را از طریق یک چکش چوبی بدون از بین بردن رنگ خودرو تعمیر نماید. استقبال از این ایده باعث شد تا صافکاری PDR از کشور آلمان آغاز شود. تا به اینجای مقاله به پیداش صافکاری بدون رنگ و به این که صافکاری pdr چیست پرداختیم. این نوع صافکاری بعد از آلمان در صنعت خودروسازی آمریکا نیز به محبوبیت رسید. پس از مشاهده تاثیر مثبت این نوع صافکاری استفاده از این روش در سراسر جهان رایج شد. همان طور که گفتیم این مقاله راهنمای جامعی درباره صافکاری PDR در اختیار شما قرار می‌دهد. و به خواهیم پرداخت که صافکاری pdr چیست.

نمونه خدمات صافکاری pdr: صافکاری 207

خدمات صافکاری pdr چیست

چه آسیب هایی را می توان با PDR تعمیر کرد؟

همان طور که گفتیم علارغم مزایایی که صافکاری بدون رنگ دارد برای هر نوع آسیبی کاربرد ندارد. واضح است که وقتی در تصادف رنگ خودرو ریزش پیدا می کند. دیگر نمی توان از صافکاری pdr استفاده کرد. حذف فرو رفتگی بدون رنگ می تواند طیف وسیعی از فرو رفتگی های جزئی را در ماشین شما از بین ببرد. شاید بپرسید که پس کاربرد صافکاری pdr چیست؟ باید بگوییم برای همه نوع آسیب هایی که رنگ خودرو را متاثر نکرده می توان از صافکار بی رنگ استفاده کرد. آسیب هایی که معمولاً ناشی از شل شدن واگن برقی، تگرگ یا درب ماشین است می تواند با صافکاری pdr برطرف شود. البته اگر رنگ ماشین شما نیز به دلیل آسیب دیدگی تراشه یا خراشیده نشده باشد. سپس نامزد حذف فرو رفتگی بدون رنگ نیست و با صافکاری های معمولی ایراد بر طرف می شود. امکان دارد آسیب به حدی باشد که نیاز به تعویض باشد.

با این روش های صافکاری بدون رنگ قطعات آسیب دیده بی رنگ ترمیم شده باشد. که باعث عدم تعویض آن قطعه می شوند و دارای نقش به سزایی در قیمت خودرو هستند. از دیگر مزایای استفاده از این شیوه ها، جلوگیری از برش دادن قطعات دوبل خودرو است. همچنین باقی نماندن هیچ گونه اثر خوردگی و باعث عدم آسیب به رنگ خودرو است. با صافکاری pdr می تواند فرو رفتگی های جزئی را ترمیم کند. البته اگر رنگ خودرو آسیب ندیده باشد و صرفا آسیب سطحی به بدنه رسیده باشد. برای فرورفتگی های وسیع نیز می توان از صافکاری pdr استفاده کرد.

خدمات خودرو

مراحل انجام صافکاری pdr چیست؟

برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید نوع آسیب مورد بررسی قرا بگیرد. چرا که هر فرو رفتگی به نوعی منحصر به فرد است و ویژگی های خاص خد را دارد. در واقع خودرو ها معمولا دچار ضربه یا آسیب یک سانی نخواهند شد. چرا که شدت و زاویه ضربه وارد شده به خودرو در نوع آسیب تاثیر می گذارد. همان طور که گفتنیم نوع ضربه و شکل وسیله‌ ای که باعث ایجاد آسیب به آن‌ها می ‌شود، متفاوت است. به همین دلیل، انواع مختلفی از فرور فتگی ‌ها در اشکال و اندازه‌های متفاوت وجود دارند. عمق این فرو رفتگی ها نیز متغیر است. با این تفاسیر مراحل انجام صافکاری pdr  چیست؟ از این رو هر کدام از این آسیب ها به نوع خاصی از تعمیر نیاز دارند. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه شکل و اندازه فرور فتگی‌ ها می‌ توانند. در نتیجه نهایی تاثیر بگذارند؟

برای پاسخ به این سوال باید فاکتورهای زیادی در نظر گرفته شود و نوع آسیب را بررسی کرد. این مهم باید انجام شود تا بتوان گفت که صافکاری PDR تا چه حد تاثیر گذار است. برای برآورد میزان فرورفتگی باید شناسایی میزان آسیب و تخصص نیروی کار را در نظر گرفت. در واقع در ابتدا باید خود فرو رفتگی ‌ها را مورد بررسی قرار داد. پیچیدگی فرو رفتگی بخش مهمی از تعمیر فرورفتگی بدون رنگ است. چرا که فرو رفتگی پیچیده ‌تر به این معنی است که صافکاری خودرو دشوار تر است. و زمان بیشتری را برای کار می طلبد.

پیشنهاد ویژه: صافکاری در تهران

خدمات صافکاری pdr در تهران

تکنیک های صافکاری pdr چیست؟

تکنیک های حذف فرو رفتگی بدون رنگ تکنیک PDR را در این بخش از مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. لازم به ذکر است که می توانید برای کمک به آماده سازی پانل آسیب دیده برای تعمیر رنگ استفاده شود. فرآیند PDR یکی از ماهرانه ترین تکنیک‌ های تعمیرات هوشمند است. این نوع صافکاری نیاز به گذراندن دوره های تخصصی دارد. لذا حتما باید تکنسین‌ ها قبل از انجام تعمیرات در این زمینه ماه ‌ها آموزش ببینند. این امر باعث می شود که صافکاری به صورت علمی انجام شود. و در نتیجه کیفیت و خروجی کار بهتر از روش های سنتی شود. فرو رفتگی‌ های خودرو به طرز ماهرانه‌ ای با ماساژ دادن می تواند بر طرف شود. آن‌ها به بیرون از پنل با استفاده از ابزارهای تخصصی از روی خودرو پاک می‌شوند. روش دیگری که مورد استفاده است با استفاده از یک سیستم کشش پیشرفته بیرون کشیده می شود.

فرآیند تخصصی PDR روی رنگ خودرو تأثیری ندارد. تکنیک مورد استفاده برای برداشتن فرورفتگی به محل و نوع فرورفتگی بستگی دارد. گاهی اوقات ترکیبی از فرورفتگی ها، که نیاز به تکنیک های مختلف برای ترمیم دارد. میله های pdrمی تواند حرکت چرخشی داشته باشد و بتوان میله بالا و پایین کرد. از این میله های اهرمی می توان برای قسمت هایی مانند سقف و کاپوت استفاده کرد. در این روش همان طور که از اسم آن پیداست می توان این میله هارا اهرم کرد. از این رو در این بخش از مقاله به این موضوع پرداختیم که تکنیک های صافکاری pdr چیست؟

مطلب پیشنهادی: صافکاری ماشین خارجی

چگونگی صافکاری pdr

عمق فرورفتگی در صافکاری PDR

نکته مهم دیگر موثر بر کیفیت صافکاری pdr چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که عمق فرورفتگی خودرو است که بر صافکاری تاثیر می گذارد. به طور حتم ترمیم فرورفتگی سطحی بسیار راحت ‌تر از فرورفتگی‌های عمیق است. عمق آسیب می ‌تواند تعمیر پذیری و یک پارچگی سطح بدنه خودرو را نیز سخت ‌تر کند. عمق فرو رفتگی بدنه ماشین کیفیت و میزان کشسانی رنگ را متاثر می کند. از این رو محدودیت کشسانی رنگ وسیله نقلیه نیز یک عامل تعیین کننده دیگر خواهد بود. خاصیت کشسانی رنگ مورد استفاده در کارخانه‌ های تولید خودرو متفاوت است. برخی رنگ ها انعطاف پذیر هستند در حالی که برخی دیگر از رنگ‌ های شکننده ‌تر استفاده می‌کنند. لذا وسیله نقلیه با رنگ شکننده و پوشش شفاف‌ تر در صورت آسیب زودت ر ترک خواهد خورد. این عوامل باعث می شود که ما قبل از تعمیر خودرو به دنبال ترک‌های تنش ‌زا و علائم دیگری باشیم.

در روش های صافکاری بدون رنگ قطعات آسیب دیده بی رنگ ترمیم می شوند. که باعث عدم تعویض آن قطعه می شوند که نکته و حسن بسیار مهمی است. زیرا، عوض کردن قطعه فامیله های پی دی آر به صورت یک اهرم عمل می کنند. همان طور که گفتیم صافکاری با توجه به نقطه آسیب دیده دارای شکلی متفاوت است. قسمت دیگر این مجموعه، سر میله است که نیروی دست را به تکیه گاه منتقل می کند. از دیگر مزایای استفاده از این شیوه ها، جلوگیری از برش دادن قطعات دوبل خودرو است. هیچ اثر از آسیب رنگ خودرو نیست.

بهترین صافکاری

عملکرد میله های pdr

تا این جا با ساختار میله های pdr و اهمیت آن ها در صافکاری بدون رنگ خودرو آشنا شدیم. همین طور بررسی کردیم که کاربرد صافکاری pdr چیست؟ افزون بر این این مورد هم بررس شد که تکنیک های صافکاری pdr چیست؟ قطعا برای شما سوال پیش آمده که این میله های ساده به چه نحوی عمل می کنند. نحوه عملکرد میله های pdr بسیار ساده می باشد اما نیاز به دانش دارد. برای بلند کردن وسایل و یا حتی برای باز کردن درب فلزی انواع نوشیدنی ها از اهرم استفاده می کنیم. میله های pdr هم دقیقا شبیه یک اهرم عمل می کنند. گاهی از شاسی خودرو برای تکیه گاه استفاده می شود. برای صاف کردن تو رفتگی های روی گلگیر این نوع تکیه گاه کاربرد دارد. بخش دیگری که بخش انتهایی میله های pdr  می باشد. اصول اولیه صافکاری بدون رنگ اعمال نیروی بر خلاف جهت نیرو اولیه وارد شده می باشد.

در برخی مواقع هنگام بیرون آوردن خودرو از جای پارک، ممکن است متوجه آسیب‌هایی روی بدنه آن شده باشید. ضرباتی که روی در خودرو ایجاد می ‌شوند. فرو رفتگی کاملاً متمایزی ایجاد می‌کنند. چرا که بیشتر در‌ها دارای یک لبه بیرونی گرد هستند. که با بدنه وسیله نقلیه تماس پیدا می‌کنند. در نتیجه یک نوع فرو رفتگی تخم مرغی یا هلالی شکل ایجاد می‌کنند. این فرم منحصر به فرد در خوردو باعث می شود که نوع آسیب نیز خاص باشد و روش متفاوتی برای تعمیر می طلبد. لذا روش های صافکاری در خودرو با سایر بخش های خودرو متفاوت است.

انجام صافکاری pdr

جمع بندی:

در این مقاله به این موضوع پرداختیم که صافکاری pdr چیست؟ همین طور ابعاد مختلف این موضوع را بررسی کردیم. برای انجام صافکاری pdr می توانید به استار لوکس مراجعه کنید. چرا که صافکاری را به صورت تخصصی و علمی انجام می دهیم. از این کیفیت صافکاری استار لوکس بسیار بیشتر از مراکز دیگر است. استار لوکس آماده ارائه خدمات به کلیه خودرو های ایرانی و خارجی می باشد.

مطلب پیشنهادی: صافکاری ارزان

دستگاه صافکاری

شماره تماس ها:

۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۳۶

۰۹۳۶-۳۵۲۹۲۱۸

۰۹۱۲-۹۴۴۹۲۴۶

INSTAGRAM:@STAR__LUXE

Click to rate this post!