شماره تماس:9449246-0912

امروزه اتومبیل به یکی از کلیدی ‌ترین وسایل زندگی انسان تبدیل شده است. اگر تصادفی بین خودروها رخ بدهد، حداقل خسارت به بدنه آن ها وارد می شود که. در این صورت نیاز به صافکاری و نقاشی ماشین پیدا می کنیم. البته باید بدانید که در صورت تصادف صافکاری بدون رنگ ارزش بالاتری برای مشتری دارد. یکی از شغل‌ های مهم در زمینه بدنه خودرو صافکاری و نقاشی اتومبیل است. اما به واقع صافکاری چیست؟ امروزه شیوه های جدیدی برای این کار طراحی و اجرا شده که. در این متد ها به جهت اعمال ضربات به داخل قطعه مورد نظر، از آسیب به سطح آن جلوگیری می شود. اما بسیاری از شما مخاطبان عزیز هم اکنون به دنبال بهترین مرکز خدمات صافکاری در تهران هستید. صافکاری در تهران یکی از مهم ترین خدمات و حساس ترین مشاغل به شمار میرود. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه صافکاری در تهران مراجعه کنید.

احتمالاً بارها در مورد آن شنیده اید، اما صافکاری چیست؟ در پاسخ باید بگوییم صافکاری یکی از خدماتی است که تمامی کسانی که صاحب اتومبیل هستند به آن نیاز دارند. و در واقع صافکاری خودرو یکی از رشته های خدماتی تعمیرات می باشد.

بنر تماس

صافکاری بی رنگ

صافکاری بی رنگ چیست؟

امروزه با توجه به افزایش روز به روز قیمت خودرو، صافکاری بی رنگ؛ به عنوان ترفندی برای جلوگیری از کاهش قیمت ماشین‌های تصادفی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در هنگام تصادف ممکن است به قطعاتی مانند سپرها، ستون ها، سر شاسی ها، و … صدمه وارد شود. یکی از خدمات ارزنده صافکاری بدون رنگ در کوتاه ترین زمان و ارزان ترین قیمت است. در بخش مقدمه این سوال را پرسیدیم که صافکاری چیست؟ همان طور که گفته شد صافکاری به مجموعه فعالیت ‌هایی که صافکار برای.ترمیم و تعمیر فرورفتگی‌ها، خط و خش، قر شدگی‌ های بدنه خودرو و … انجام می‌ دهد. این شامل ماساژ دادن فرورفتگی ها به دقت برای باز گرداندن سطح صاف روی ورق فلزی یک وسیله نقلیه است. برای صافکاری در روش های مدرن به دستگاه های متعددی نیاز است که تمامی این دستگاه ها دارای کارایی یکسانی هستند. هر صافکار روش خاصی برای صافکاری دارند.

امروزه صافکاری به عملی تبدیل شده است که بسیار کاربرد دارد. صافکاری بی رنگ یکی از اصلی ترین خدمات ممکن در هر صافکاری است. شما می توانید با استفاده از صافکاری اتومبیل خود را تعمیر کنید. ترمیم هر کدام از بخش‌ها، به روش‌های خاص و مهارت و تجربه و حتی هنر در صافکاری و نقاشی نیاز دارد. باید بگوییم که اتومبیل شما سرمایه شما است. از این رو باید حفظ زیبایی و سلامت آن باید برای شما از اولویت بالایی برخوردار باشد. که در صافکاری بی رنگ پس از حرارت دهی در دمای بالا به شکل اتومبیل در آمده اند.

بیشتر بخوانید: صافکاری بدون رنگ

صافکاری حرارتی

صافکاری حرارتی چیست؟

صافکاری حرارتی مهمترین بخش صافکاری است که. می تواند به تنهایی بدون رنگ آمیزی بدنه خودرو مورد استفاده قرار گیرد. انواع صافکاری چیست؟ باید بگوییم صافکاری بدون رنگ و صافکاری با رنگ که. البته بسته به صلاح دید صافکار مجرب یکی از این دو روش در نظر گرفته می شود. در نتیجه در صورت هر گونه بروز خرابی و آسیب برای اتومبیل شما باید سریعا شود. حتی آسیب‌ های رنگی بدنه نیستند و لازم است به یک صافکار باتجربه و ماهر مراجعه گردد. روش سنتی ترمیم فرورفتگی شامل برداشتن رنگ با آسیاب و سنباده زدن و سپس پر کردن فرورفتگی با فیلرهای بدن است. مزیت استفاده از این تجهیزات، وارد نشدن آسیب به سطح و رنگ خودرو است. زمانی از این روش در صافکاری خودرو استفاده می کنند که ماشین بر اثر تصادف آسیب شدید دیده باشد. هنگامی که تصادف می کنید و بدنه اتومبیل شما دچار فرورفتگی می شود.

صافکار در این نوع صافکاری با شناسایی دقیق محل آسیب دیده اقدام به بازنمودن قطعه می نماید. در ابتدا صافکار قطعات اضافی را باز کرده سپس با بهره گیری از سمباده و آب به طور کامل به تمیز می کند. جدید ترین ابزار صافکاری که در زمینه ی این فناوری در دنیا عرضه شده است. یک صافکار حرفه ای با بررسی قسمت‌های آسیب دیده و برآورد میزان صدمات وارد شده است. نسبت به انجام نوع صافکاری تصمیم گیری می‌نماید و تعیین می کند که روش صافکاری چیست. سادگی از مقدارکمی الکتریسیته برای روشن کردن ناحیه بازسازی شده استفاده می کند.

مراحل صافکاری

مراحل صافکاری چیست؟

صافکاری از جنبه ها و ریزه کاری های مختلفی تشکیل شده است. صافکاری انواع متفاوتی دارد که مهمترین آنها صافکاری pdr و صافکاری با رنگ هستند. که در باره این که این روش صافکاری چیست در بخش بعد توضیح خواهیم دارد. در روش های صافکاری بدون رنگ قطعات آسیب دیده بی رنگ ترمیم شده که باعث عدم تعویض آن قطعه می شوند. در این صورت یا نیاز به تعویض قطعه دارد. یا صافکار با توجه به مهارت و ابزار های مخصوص باید آن قسمت آسیب دیده را بازسازی کند. همان طور که گفتیم صافکاری کاربرد زیادی دارد. اما روش های صافکاری نیز بسیار زیاد است و انواع مختلفی دارد. بدنه اتومبیل از قطعات زیادی تشکیل می شود که هریک از آنها امکان جدا سازی و حتی تعویض دارد. اگرهنگام تصادف ضربه به ماشین به حدی نباشد که. به رنگ ورق آسیب برسد، صافکاری اصطلاحاً با تقه گریسی انجام می‌ شود.

با تمرکز بر آن ها و شناخت هر چه بیشتر و بهتر آن می توانید این مراحل را به سرعت طی کنید. برخی از صدمات تنها با انجام همین مرحله ترمیم می‌شود و صافکار پس از رفع پستی و بلندی ایجاد شده است. مهم ترین ابزار انجام این روش میله pdr  است که. دارای استحکام فراوانی بوده و از جنس فولاد با آلیاژ های متفاوت هستند. نوعی از صافکاری بی رنگ می باشد که. با استفاده از نیرو خلا قسمت آسیب دیده را به حالت اولیه خود بر می گرداند. که البته این روش ها بستگی به نوع فرورفتگی دارند.

بیشتر بخوانید: صافکاری ماشین های خارجی

صافکاری PDR

صافکاری PDR

در این بخش به این موضوع خواهیم پرداخت مه این روش از صافکاری چیست. در پاسخ باید بگوییم نوعی از صافکاری خودرو است که بدون نیاز به رنگ و نقاشی انجام می ‌شود. صافکاری pdr در واقع صافکاری بدون استفاده از رنگ و با ابزار و روش های خاص مانند میله های pdr است. که یک فرایند نسبتا جدید برای ترمیم و از بین بردن گودی های جزئی. قری های کوچک و آسیب های ناشی از برخورد تگرگ به بدنه اتومبیل است. مهم ترین ابزار انجام این روش میله pdr  است که. دارای استحکام فراوانی بوده و از جنس فولاد با آلیاژ های متفاوت هستند. این روش بسیار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه در تعمیرات بدنه خودرو می باشد. صافکاری PDR به عنوان صافکاری بدون رنگ شناخته می شود. لازم به توضیح استکه با انتخاب فرآیند pdr رنگ اصلی و فابریکی خودرو  نیازی به ترمیم نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: بهترین صافکاری در تهران

صافکاری

صافکاری بدون رنگ PDR مقرون به صرفه‌ترین و سریع‌ ترین روش صافکاری خودرو است که. با محیط زیست نیز سازگار است. صافکاری PDR مخفف کلمات Paintless Dent Repair است که به معنی تعمیر بدون نقاشی فرورفتگی است. صافکار PDR می‌تواند کار را در یک الی سه ساعت انجام دهد. میله های پی دی ار از جمله از ابزار هایی هستند که. برای صافکاری خودرو ها بدون رنگ به کار برده می شوند. لازم است بگوییم که متداول ترین تکنیک های PDR استفاده از میله های فلزی است. گیره های بدنه برای بیرون کشیدن قری یا تورفتگی ها روی بدنه است.

در این مقاله به این موضوع پرداختیم که صافکاری چیست؟ انواع صافکاری را بررسی کردیم و به این موضوع پرداختیم که کاربرد هر کدام از این روش های صافکاری چیست. امیدواریم توانسته باشیم به سوال که صافکاری چیست پاسخ دهیم.

Click to rate this post!