شماره تماس:9449246-0912

خودرو و تصادف دو بخش جدا نشدنی از هم هستند. خصوصا در این حجم خودرو خیلی بعید است که هیچ راننده و خودرویی تصادف نکنند. تصادفات شهری معمولا چون با سرعت کمم رخ می دهد آسیب های زیادی را در بر ندارد. اما پیش می آید که تصادفات باعث ایجاد خسارت های سنگین شود. در این شرایط خودرو نیاز به بازسازی پیدا می کند. برای بازسازی بسته به شرایط خودرو یا قطعه فابریک تعویض می شود. یا مالک خودرو ترجیح می دهد خودرو صافکاری شود. اینجاست که صافکاری ارزان به کار می آید. صافکاری صحیح می تواند خودرو را مثل روز اول کند و شرایط را به قبل از تصادف برگرداند. صافکاری pdr خودرو یکی از راه حل های خوب برای بازسازی خودرو است. با صافکاری می توانید خودرویی بدون ایراد ظاهری و بدون آثار تصادف سوار شوید. در این مقاله قصد داریم به ابعاد گوناگون صافکاری بپردازم.

“رزرو خدمات استارلوکس”


رزرو

صافکاری


اهمیت صافکاری ارزان

قطعا از نظر شما هم صافکاری و نقاشی یکی از موارد بسیار مهم و حساس در بخش خدمات خودرو می باشد. چرا که خودرویی که تصادف می کند دیگر چهره قبلی خود را  از دست داده است. لذا باید خودرو بازسازی شده و دوباره بی نقص شود. از طرف دیگر عموما آسیب های خودرو به بخش ظاهری آن محدود نمی شوند. چرا که می تواند شاسی خودرو نیز دچار آسیب شده باشد. در این شرایط اهمیت صافکاری ارزان بیش از پیش حس می شود. چرا که شاسی خودرو علاوه بر این که سایر اجزای خودرو را حفظ کرده حافظ جان سرنشینان نیز می باشد. پس عقل حکم می کند که انجام این کار یعنی صافکاری را به یک مجموعه معتبر بسپاریم. با این کار مطمعا خواهید بود که فرایند صافکاری به درستی و اصولی انجام خواهید شد. و همین طور در پایان کار از نتیجه نهایی رضایت خواهیم داشت.

چرا که با صافکاری ارزان درست خودرو بعد از آماده شدن دقیقا مانند قبل از تصادف است. صافکاری ارزان ماشین یکی از خدماتی زیر مجموعه خدمات خودرویی است که تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. چرا که تصادف کردن غیر قابل اجتناب می باشد و احتمال دارد حتی برای بهترین راننده ها نیز رخ دهد. صافکاری ماشین سعی می کند تا با رفع کردن نا هم واری های روی سطح خودرو چهره خودرو را مشابه خودرو صفر کیلومتر کند. این کار با استفاده از ابزارهای خاص و توسط افراد ماهر انجام می شود تا به نتیجه دلخواه برسید.

صافکاری خودرو

صافکاری ارزان شاسی خودرو

نتیجه یک صافکاری اصولی این است که مشکلاتی که در ظاهر ماشین به وجود آمده است را برطرف می کند. اما چنانچه به شاسی خودرو نیز آسیب وارد شده باشد چه؟.  در این صورت هم با استفاده از ابزار خاص این آسیب را بر طرف میکنند. اهمیت برطرف کردن ایرادات شاسی بسیار بیشتر از بدنه خودرو است. در این باره در ادامه بیشتر خواهیم گفت. باید گفت صافکاری به صورت با رنگ و بی رنگ انجام می‌شود. این اصطلاح به این معنی است که در صافکاری ارزان بی رنگ خودرو بعد از صافکاری نیاز به رنگ کاری نیست. این موضوع در کشور ما که اهمیت زیادی به بدون رنگ بودن خودرو می دهند می تواند یک حسن باشد. البته باید گفت این یک باور نا صحیح است که خودرو بی رنگ خودروی بهتری است. چرا که معمولا در خودرو های بی رنگ آسیب و نقص در خودرو وجود دارد.

اما مالک آن برای این که خودرو رنگ شده نشود اقدام به تعمیر آن نکرده است. پس شاید بهتر باشد این فرهنگ خرید خودرو از بین برود و خودرو را بر اساس این که تصادف داشته است یا نه ارزیابی کنند. نه بر اساس این که رنگ دارد یا خیر. اما در مورد صافکاری باید بگوییم هر چه تخصص فرد بیشتر باشد به همان میزان کیفیت کار افزایش پیدا می‌کند. می شود به این شکل هم بیان کرد که تبحر تنها موردی که باعث می گردد تا صافکاری ارزان خوب انجام شود. صافکاری یک تخصص است .

تصادف خودرو

مراکز معتبر صافکاری ارزان

می شود گفت همه یک صافکار و نقاش را می شناسند. چرا که کم پیش می آید که یک فرد حداقل یک بار در طول زندگی خود به این صنف مراجعه نکرده باشد. بحث تصادف های جزئی یکی از اتفاق‌های بسیارعادی است که ممکن است برای تمام رانندگان اتفاق بیافتد. بعد از تصادف هم اولین اقدام مراجعه کردن به صافکار آشناست تا مراحل کار را آغاز کند. اما این که این صافکاری که می شناسید می تواند به خوبی از پس کار خود  برآید خود مسئله ای مهم است. لذا شناخت یک تیم حرفه ای به راحتی می تواند نگرانی افراد را در رابطه با صافکاری برطرف کند. از این رو دغدغه تعمیر و یا صافکاری ارزان و نقاشی ماشین به راحتی از بین ببرد.

بعد از صافکاری ارزان معمولا خودرو به نقاشی و یا همان رنگ کردن نیاز دارد. در نقاشی سعی می شود با استفاده از پولیش و یا رنگ آسیب هایی که در ظاهر خودرو به وجود آمده است را برطرف شود. باید گفت مانند صافکاری نقاشی خودرو هم نیازمند تخصص است و مهارت بالایی را می طلبد. چرا که به هیچ عنوان نباید مرزهای بین رنگ خودرو و رنگی که استفاده شده است وجود داشته باشد. در واقع بعد از رنگ شدن خودرو نباید این موضوع به سرعت و در نگاه اول مشخص شود. این مورد می تواند تفاوت بین یک نقاشی اصولی و یک نقاشی ضعیف باشد. در واقع هرچه دقت بیشتر باشد به همان میزان کیفیت کار نیز افزایش پیدا می‌کند.

تصادف شدید

ساخت و ترکیب رنگ

خوش بختانه امروز از دستگاه‌های خاصی برای تشخیص رنگ خودرو و ترکیب آن استفاده می‌شود. از این رو رنگی که برای رفع سطوح ناهموار استفاده می گردد نباید شما را نگران کند. چرا که در مراکز تخصصی با دستگاه ویژه رنگ ترکیب شده بدین ترتیب هیچ گونه تغییر رنگی وجود نخواهد داشت. این مورد یعنی ترکیب رنگ با دستگاه  باعث می‌شود تا کیفیت کار فوق‌العاده افزایش پیدا کند. تفاوت صافکاری با رنگ و صافکاری بی رنگ در چیست؟ در پاسخ باید بگوییم در صافکاری بی رنگ صافکار فقط با استفاده از ابزارهای خاص مانند چکش های خاص انجام می شود. و یا با استفاده از دستگاه پمپ باد و یا دستگاه مکش سعی می‌کند خودرو را صاف کند. تا تمام برآمدگی و فرورفتگی روی سطح خودرو را به صورت کامل بر طرف  کند. به صورتی که با بخش دیگر خودرو هم تراز و هم سطح گردد.

ولی در صافکاری با رنگ از رنگ و پولیش خودرو برای پوشش دادن سطوح ناهموار استفاده می‌کند. و بدین ترتیب مشکلاتی که در روی سطح خودرو وجود دارد را برطرف می کنند. البته با توجه به فرهنگ خرید خودرو در ایرن معمولاً صافکاری بی رنگ بیشتر مورد توجه مشتریان است. اما صافکاری ارزان در کنار کیفیت بالا معنا پیدا می کند. لذا مهم ترین موردی که تمام رانندگان به آن دقت می‌کنند این است که بحث کیفیت کار بالا باشد. در کنار کیفیت قیمت مناسب باشد و صافکاری ارزان انجام شود. کیفیت کار صافکاری بسیار مهم است و باید نسبت به آن حساس بود.

رنگ صافکاری ارزان

تاثیر نوع بدنه خودرو بر صافکاری

این دو مورد یعنی هزینه صافکاری و کیفیت کار که در بخش قبل به آن اشاره شد مد نظر تمام مشتریان است . لذا تمام مجموعه ها و تعمیرگاه های تخصصی سعی در انجام این کار دارند. با رعایت این دو مورد و با افزایش کیفیت و کنترل قیمت می توان به راحتی مشتریان بسیار زیادی را جذب کرد. درست مثل مجموعه ی استار لوکس که به واسته صافکاری و کیفیت بالا مشتریان چندین ساله دارد.  خوشبختانه در استار لوکس با مد نظر قرار دادن این موضوع افتخار خدمت رسانی به مشتریان را در چندین سال داریم. چرا که کیفیت کار ارائه شده فوق العاده بالا بوده و قیمت خدمات ارائه شده نیز بسیار مناسب می باشد. اما این که چه خودرویی با چه روشی باید صافکاری شود نیز بسیار در نتیجه کار اهمیت دارد.

عوامل مهمی در انتخاب روش مناسب  دخیل هستند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. اولین موضوع در صافکاری ارزان تعداد لایه های بدنه خودرو است که کار صافکاری را مشکل می کند. معمولا تعداد لایه های بدنه و نوع بدنه خودرو های خارجی با خودرو های داخلی متفاوت می باشند. البته این موضوع مطلق نیست و در خودرو های جدید ایرانی از ورق های به روزی استفاده شده است. به طور مثال در شاسی خودرو شاهین که محصول جدید خودرو سازی سایپا است از ورق های چند لایه استفاده شده است. نتیجه این امر هم افزایش چشم گیر سطح ایمنی این خودرو در مقایسه سایر خودرو های داخلی شده است.

صافکار و نقاش

PDR صافکاری

قبل از شروع مبحث جدید و در ادامه مطلب فوق و در مثال دیگر می توان به خودرو تارا اشاره کرد. در این محصول ایران خودرو از آخرین تکنولوژی ورق های خودرو موسوم به فولاد سبک استفاده شده است. این ورق ها با وجود وزن کمی که دارد مقاومت زیادی در مقابل تصادفات دارند. با این تعاریف می شود گفت شیوه صافکاری به نوع ورق بدنه آن بستگی دارد و نه به برند خودرو. لذا برای انجام صافکاری ارزان مهم است که به مرکز معتبر مراجعه کنید. تا اولا با این موضوعات آشنا باشد و بتواند بهترین روش را برای صافکاری ارازن انتخاب کند. نکته دوم هم اینکه هزینه صافکاری را بر اساس برند خودرو نسنجد و هزینه اضافی به شما تحمیل نکند. یکی از انواع صافکاری ارزان، صافکاری پی دی آر است.

این روش صافکاری به روز ترین روش صافکاری است. که مانند کشور های پیشرفته در کشور ما نیز انجام می شد. برای انجام عملیات صافکاری ارزان بدون رنگ از میله ای به نام PDR استفاده می شود. همانطور که گفتیم یکی از انواع صافکاری ارزان، صافکاری پی دی آر است. که در آن از ابزار آلات  خاصی برای انجام صافکاری استفاده می کنند. می توان با بهره گیری از آن فرورفتگی ‌های به وجود آمده بر روی بدنه را رفع کرد. نکته مثبت و بسیار مهم این است که می توان این نواقص را بدون استفاده از چکش رفع کرد. میله‌ های PDR در صافکاری ارزان  و بدون رنگ استفاده می ‌شود.

مطلب مرتبط: صافکاری 207

صافکاری ارزان ماکسیما

میله PDR

یکی از ابزار ها برای صافکاری میله پی دی آر است. از این میله فقط برای ترمیم قطعات فرورفته که در تصافات ایجاد می شود استفاده می ‌شود. میله‌ های PDR از جنس فولاد می باشند و در پکیج‌ های مختلف به بازار عرضه می ‌شود. این میله شکل ظاهری خاصی دارد و قسمت سر این میله‌ ها زاویه ‌دار می باشد. این شکل ظاهری این امکان را به صافکار می ‌دهد که با چرخش دست خود فرورفتگی بوجود آمده را ترمیم کند. البته انجام این نوع صافکاری ارزان به این سادگی ها هم نیست. چرا که برای این که بتوان از میله‌ های PDR استفاده کرد مقدماتی لازم است. به این منظور ابتدا باید قطعاتی هم چون چراغ‌ ها ، تایرها یا سپرها از پیکره اتومبیل جدا شوند.

این موارد انجام می شود تا صافکار بتواند با بهره‌ گیری از این میله‎ ها به قسمت پشتی بدنه دست پیدا کند. هزینه صافکاری یکی از مواردی است که بسیار گوناگون تخمین زده می شود. یکی از عوامل مهم در تعیین هزینه صافکاری ارزان بدون رنگ، نوع صافکاری آن می باشد. صافکاری حرفه‌ ای و همین طور صافکاری مدرن روش ‌ها و هم چنین نرخ ‌های بسیار متفاوتی دارد. صافکاری بدون رنگ، صافکاری با دستگاه ، صافکاری PDR و… برخی از این روش‌ ها می باشد. عامل دیگری که در تعیین هزینه صافکاری بدون رنگ تهران نقش بسیار مهمی دارد ، برند و مدل خودروی شما می باشد. که در این  باره در بخش بعدی بیشتر خواهیم گفت.

صافکاری پراید

تعیین هزینه صافکاری

همان طور که گفتیم برند خودرو در تعیین هزینه صافکاری تاثیر دارد. یکی از عوامل مهم در تعیین هزینه صافکاری ارزان نوع صافکاری آن است. صافکاری به دو صورت بی رنگ و با رنگ انجام می شود. به این   دلیل است که نوع صافکاری  در تعیین قیمت آن موثر می باشد..عامل دیگری که در تعیین هزینه صافکاری بدون رنگ نقش بسیار مهمی دارد مدل خودروی شما می باشد. این موضوع به دلیل مواد اولیه خاص مورد نیاز صافکار برای خودروهای روز دنیا می باشد. در این خودرو ها ممکن است بدنه از فایبرگلاس ساخته شده باشد که این موضوع بر هزینه صافکاری موثراست. از طرف دیگر پیچیدگی ‌های فنی آن ها نیز کار صافکاری ارزان را سخت می کند و به طبع هزینه آن را افزایش می دهد.

وجود سیم کشی های مختلف و سنسورهای مختلف دیجیتال نیز در خودرو های جدید باعث افزایش هزینه صافکاری ارزان می شود. بدیهی است قیمت صافکاری ارزان  برای این دست خودرو ها بیشتر است. و خودرو های ارزان و پرتیراژ صافکاری برایشان با هزینه کمتری قابل انجام است. همان طور که گفتیم متغیر های زیادی بر تعیین هزینه صافکاری ارزان نقش دارد. که یکی از این متغیر ها جنس بدنه خودرو بود. در خودرو های به روز از مواد با تکنولوژی بالا استفاده شده. این نوع از جنس بدنه نیازمند صافکاری ارزان و نقاشی با دستگاه و ابزار صافکاری دقیقی می باشد. در کنار این مهارت بالای صافکار را نیز می طلبد.

صافکار

صافکاری خودرو خارجی

خودرو خارجی با افزایش قیمت امروزه یکی از سرمایه های مهم برای مردم محسوب می شوند. لذا برای آن اهمیت زیادی قائل هستند و دوست دارند خودرویی بی نقص را سوار شوند. یکی از مهم ترین هنرهای صافکاری انجام صافکاری بدون رنگ می‌ باشد. چرا که این موضوع می تواند جلوی افت شدید قیمت اتومبیل شما را خواهد گرفت. در کنار اهمیت ظاهر خودرو بخش فنی و اجزای باطنی خودرو نیز مهم هستند. شاسی یکی از مهم ترین اجزای خودرو می باشد که در تصادفات آسیب می بیند. که با توجه به مقدار ضربه وارد شده باید خودرو تعمیر شود. رفع آسیب های وارده به شاسی خودرو جنبه دیگری از صافکاری و نقاشی تخصصی خودرو می باشد. در صافکاری ارزان شاسی خودرو باید این کار به نحوی انجام شود که خودرو اصطلاحا گیج نشود. بسیاری از خودرو‌های روز و عمدتا وارداتی دارای فرم بدنه آیرودینامیکی خاصی می باشند.

در این حالت برای صافکاری ارزان و نقاشی نیاز به دانش و تخصص منحصر به فرد می باشد. البته در خودرو های جدید داخلی نیز این موضوع دیده می شود. لذا توصیه می شود اگر خودرو جدید سوار می شوید برای صافکاری ارزان به مراکز معتبر مراجعه کنید. در صافکاری ارزان و بدون رنگ با دستگاه می توان بر روی هر دو صفحه ی آلومینیومی و فولادی نیز استفاده کرد. از این روش می توان برای به حداقل رساندن بتونه کاری استفاده کرد. کم شدن استفاده از بتونه باعث می شود رنگ خودرو در گذار زمان ترک نخورد. صافکاری ارزان شاسی خودرو اهمیت بالایی دارد.

تعویض قطعه در صافکاری ارزان

در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم که چرا که صافکاری شاسی خودرو اهمیت بالایی دارد. اما می خواهیم در این بخش اهمیت این موضوع را بررسی کنیم. در شاسی کشی خودرو به دلیل حساسیت بالای اسکلت خودرو و برعهده داشتن وظیفه حفاظت از بدنه خودرو. همین طور حفظ جان سرنشینان لازم است که از صافکاران حرفه ای برای تعمیر آن استفاده شود. واضح است که هزینه تعمیرات خودرو به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد. اولین فاکتور در تعیین هزینه صافکاری خودرو، نوع و مدل خودرو آسیب دیده است. همچنین میزان آسیبی که به خودرو وارد شده است. مورد دیگری که تعمیرکار خودرو در نظر می گیرد محلی است که آسیب دیده است. از جمله : سپر خودرو ( سپر جلو یا سپر عقب ) ، گلگیر ماشین ، سقف ماشین ، ستون های ماشین.

امیدواریم شما خوش شانس باشید که آسیب خودرو در تصادف به میزانی نباشد که نیاز به تعویض قطعات خودرو داشته باشد. ولی اگر مجبور باشند تعویض قطعات و خرید قطعات یدکی انجام دهند حتما به هزینه صافکاری و نقاشی خودرو اضافه خواهد شد. ممکن است نیاز به تعویض قطعات کوچکی مثل شلگیر یا تنظیم و رگلاژ قطعه ی جدیدی از خودرو باشد. که به طبع در هزینه تغییراتی ایجاد می کند. اگر خودرو شما جزء خودروهای لوکس یا خودرو کمیاب و خاص باشد حتما این نکته را در نظر بگیرید. هر کسی نمی تواند این نوع خودرو را صافکاری کند. لذا لازم است مراکزی که تجربه صافکاری خودرو لوکس را دارند را شناسایی کنید.

پرادو سوار

مراحل صافکاری

صافکاری خودرو مهارتی در تعمیر بدنه خودرو است که همه صافکاران به خوبی قادر به انجام آن نیستند. اگر در اثر تصادف یا هر حادثه ‌ای قسمتی از بدنه دچار فرورفتگی شود. برای بازگشت به حالت عادی به صافکار نیاز دارید. یک صافکار حرفه‌ ای با بررسی قسمت‌‌های آسیب دیده و تخمین میزان آسیب، نوع صاف کردن را تعیین می‌کند. صافکاری در دو حالت بدون رنگ یا با رنگ انجام می‌شود. به عبارت دیگر می‌توان گفت که صافکاری بیش از این که کار تعمیری یا مکانیکی باشد. یک هنر در زمینه ‌ی خودرو است. صافکار با استفاده از وسایل و دستگاه‌ها، هر‌گونه مشکل ایجاد شده روی بدنه خودرو را از بین می‌برد. تا بدنه به حالت اولیه بازگردد. در برخی از تصادفات آسیب بیشتر از حدی است که قطعه صافکاری شود و صافکار باید قطعه مربوطه را تعویض کند.

تعویض قطعه معمولا در درب‌ها، کاپوت و گلگیر‌های خودرو و در شرایط بدتر، تعویض شاسی و اتاق خودرو انجام می‌شود. در مرحله بعد صافکار با استفاده از سنباده سطح ناحیه آسیب دیده را با سایر قسمت‌ ها تراز می کند. سپس سطح آسیب دیده را بتونه کاری می‌کند. اگر آسیب به وسیله نقلیه منجر به خراش یا خسارت جزئی روی سطح بدنه شود. با روش‌هایی مانند پولیش کاری یا صاف کاری بی رنگ به راحتی می‌توان آن را درست کرد. اما اگر در هنگام تصادف خودرو به شدت آسیب دیده باشد این گونه نیست. در این شرایط تنها راه حل این است که صافکاری یا به اصطلاح چکش ‌کاری شود.

جمع بندی:

استارلوکس یکی از بهترین مراکز تعمیر خودرو در زمینه صافکاری و … است. ما بهترین خدمات را با ارزان ترین قیمت به مشتریان خود ارائه میکنیم. استارلوکس خدمات متفاوتی را ارائه میکند. یکی از این خدمات، سرامیک خودرو است. خدمات سرامیک خودرو استارلوکس یکی از با کیفیت ترین خدمات ما است. همچنین از دیگر خدمات استارلوکس میتوان به خدمات احیای رنگ خودرو استارلوکس اشاره کرد که جز با کیفیت ترین خدمات ما برای احیای رنگ خودرو ها است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به صفحه احیای رنگ خودرو مراجعه کنید.

شما عزیزان نیز میتوانید برای رزرو و ثبت درخواست خدمات خود با استارلوکس ارتباط برقرار کنید. شما میتوانید از طریق فرم بالا رزرو خدمات خود را به صورت آنلاین انجام دهید. و یا اینکه از طریق تماس با استارلوکس درخواست خدمات خود را ثبت کنید.

Click to rate this post!