شماره تماس:9449246-0912

در سال های اخیر افزایش قیمت خودرو داخلی باعث شده که افراد بیشتر به فکر نگهداری از خودرو های خود باشند. در گذشته بعد از گذشت چند سال از خرید خودرو آن را تعویض می کردند اما حالا این فرق کرده . این امر در مورد خودرو های داخلی نمود بیشتری پیدا کرده است. چرا که معمولا اقشار کم درآمد جامعه خودرو داخلی دارند و سوار می شوند. مالکان این دسته خودرو ها برای خرید خودرو جدید مجبورند مبالغ بسیار زیادی را پرداخت کنند. شاید علارغم پرداخت مبلغ بیشتر برای خرید خودرو جدید، خودرویی که می خرند سلامت خودرو قبلی را نداشته باشد. این است که بحث سرامیک خودرو اهمیتی فزون پیدا می کند. حتی می شود گفت به اجبار تبدیل می شود. این نگهداری شامل بخش فنی خودرو و ظاهر آن می شود. ما امروز قصد داریم در مورد سرامیک خودرو داخلی به بحث بپردازیم.

بنر تماس

خدمات پر طرفدار: فیس لیفت 

چرا سرامیک خودرو داخلی

با سرامیک خودرو داخلی رنگ خودرو براقیت و شفافیت چشم نوازی پیدا می کند. این موضوع در زیبا تر شدن خودرو نقش مهمی را ایفا می کند. در کنار این مورد که البته بسیار مهم هم هست مزایای دیگری وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم. سرامیک بدنه یک لایه ی محافظ  را بر روی رنگ خودرو می نشاند . این لایه محافظتی باعث افزایش طول عمر رنگ خودرو می شود. این محافظت در برابر عوامل آسیب رسان به رنگ خودرو ایجاد می شود. از جمله این عوامل می شود به فضولات پرندگان که بعضا آسیب های جبران ناپذیری به بدنه خودرو می شوند اشاره کرد. محافظت رنگ در مقابل نور آفتاب و اشعه های مضر نیز دیگر مزایای سرامیک خودرو داخلی است. باران هم آسیب زیادی به بدنه و رنگ خودرو می رساند. سرامیک خودرو می تواند از آسیب به رنگ خودرو براثر باران اسدی جلوگیری کند.

استفاده از واکس بعد از سرامیک خودرو داخلی می تواند در براقیت آن کمک کند. اما به دلیل سرامیک شدن خودرو تعداد دفعات آن کاهش می یابد. افزون بر این مزیت که بیان شد عمر واکس نیز بیشتر می شود. با انجام سرامیک خودرو داخلی، ریز گرد ها آسیب کمتری به بدنه و رنگ خودرو می رسانند. این مسئله در شهر های آلوده ای مثل تهران بسیار حائض اهمیت است.درشهر گرمی مثل تهران، گرمای خورشید آسیب زیادی به رنگ خودرو می رساند. سرامیک خودرو داخلی با بازتاب رنگ خودرو باعث سرد شدن خودرو می شود. که موضوع باعث آسیب ندیدن رنگ خودرو می شود.

سرامیک دنا

گران شدن خودرو با سرامیک

با انجام سرامیک خودرو داخلی یک ارزش افزوده ایجاد می کنید. نکته مهم دیگر که سرامیک خودرو داخلی را توجیه پذیر می کند از بین نرفتن رنگ خودرو است.سرامیک بدنه خودرو ب یک مزیت بسیار مهم است. این مورد را می توانید با بررسی آگهی های فروش خودرو متوجه شوید. خودرو هایی که بدنه آن ها سرامیک شده است گران تر قیمت گذاری شده اند. این مورد یعنی انجام سرامیک خودرو باعث افزایش قیمت خودرو می شود. در کنار این موضوع با ارائه این مزیت می توانید خودرو خود را سریع تر به فروش برسانید. این موضوع مخصوصا در خودرو هایی که تقاضا برای خرید آن ها کم است تاثیر بیشتری دارد. چرا خریدار خودرویی سوار خواهد شد که زیبا تر از خودرو های مشابه است. کیفیت رنگ آن افت نکرده و نیاز به احیای رنگ ندارد. این موارد می تواند باعث ترغیب فرد برای خرید خودرو شما شود.

مزیت دیگر سرامیک کردن خودرو جلوگیری از آفتاب سوختی رنگ خودرو است. این موضوع یعنی سرامیک خودرو داخلی اهمیت بیشتری دارد. چرا که معمولا کیفیت رنگ خودرو های داخلی به نسبت خودرو های خارجی پایین تر است. در کنار این عامل آفتاب داغ کشورمان نیز بر این موضوع دامن می زند. این دو عامل باعث می شود احتمال آفتاب سوختگی رنگ خودرو بالا برود. با سرامیک بدنه خودرو می شود از این آسیب جلوگیری کرد. در صورت آفتاب سوختگی خودرو تنها علاج قطعی رنگ کردن مجدد خودرو است. که این موضوع یعنی آفتاب سوختگی باعث افت قیمت خودرو می شود.

سرامیک خودرو داخلی سمند

عمر سرامیک

طول عمر سرامیک خودرو داخلی به عوامل زیادی بستگی دارد. در ادامه به بررسی این عوامل می پردازیم. حال سوالی که پیش می آید این است که عمر سرامیک به چه عواملی بستگی دارد. آیا عمر سرامیک در خودرو های مختلف متفاوت است.برای پاسخ به این پرسش ها ابتدا باید به بررسی علل طول عمر سرامیک خودرو بپردازیم. کیفیت سرامیک تاثیر زیادی بر میزان عمر آن بر روی رنگ خودرو دارد. برند سرامیک و شرکت سازنده نیز عامل مهم دیگر در کیفیت سرامیک خودرو است. یعنی هر چه سرامیکی که خودرو با آن پوشیده می شود با کیفیت تر باشد بیشتر عمر می کند. البته جنس رنگ و کیفیت رنگ خودرو نیز بسیار در ماندگاری سرامیک خودرو داخلی تاثیردارد. با توجه به این موضوع باید گفت عمر سرامیک خودرو داخلی به نسبت خودرو های خارجی پایین تراست. چرا که معمولا در خودرو های خارجی علاوه بر پاشش بهتر رنگ از رنگ با کیفیت تری نیزاستفاده می شود.

در مجموع می توان گفت سرامیک خودرو داخلی بین ۶تا۸ روی خودرو شما ماندگار خواهد بود. این مدت علاوه بر مواردی که ذکر شد به نگهداری شما از خودرو نیز بستگی دارد. بنا بر این با نگهداری درست می توانید عمر آن را حتی تا 10 سال افزایش دهید. البته همانطور که پیش از این گفته شد برند سرامیک بسیار مهم است. برای همین بسیار دقت کنید که در چه مرکزی اقدام به سرامیک خودرو می کنید. تجهیزات مرکز هم در طول عمر سرامیک خودرو داخلی تاثیر دارد. تخصص پرسنل هم می تواند در افزایش یا کاهش عمر سرامیک نقش دارد.

همچنین بخوانید: سرامیک خودرو خارجی

سرامیک دنا پلاس

خودرو را کی سرامیک کنیم؟

این که چه زمانی خودرو داخلی را سرامیک کنید برا کیفیت آن تاثیر گذار است. انجام سرامیک خودرو درزمان مناسب دو مزیت دارد. اول اینکه کیفیت سرامیک خودرو بالاتر خواهد بود . و دوم اینکه در نتیجه افزایش کیفیت، عمر سرامیک خودرو داخلی افزایش پیدا خواهد کرد. با این تعاریف چه زمانی برای نجام سرامیک مناسب است؟ در کدام فصل از سال بهتر است سرامیک خودرو را انجام دهیم؟ در پاسخ باید گفت بهترین زمان برای سرامیک کردن خودرو دقیقا قبل از فصل زمستان است. یعنی پیش از این که هوا سرد شود بهتر است سرامیک خودرو داخلی را انجام دهید. شاید این پرسش برای شما پیش بیاید که  در تابستان هوا گرم تر و تابش نور خورشید بیشتر تر است. پس چرا بهتر است قبل از فصل زمستان این کار را انجام دهیم؟ پاسخ این است؛ پدیده وارونگی هوا! همه ما به خوبی با پدیده وارونگی هوا آشنایی داریم.

با به وجود آمدن این پدیده، ذرات آلوده در هوا بیشتر است. در کنار این احتمال بارش باران های اسیدی نیز بیشتر خواهد بود. هر دوی این موارد که به آن ها اشاره شد ازعوامل آسیب رسیدن به رنگ خودرو هستند. آلودگی هوا در زمستان نه تنها برای انسان بلکه برای خودرو ها و البته رنگ ها هم مضر است. پس بهتر است در فصول گرم سال که به طبع آلودگی هوا کمتر است اقدام به سرامیک خودرو داخلی کنیم . این کار باعث می شود سرامیک خودرو داخلی با کیفیت تر باشد و عمر بیشتری را نیز تجربه کند.

سرامیک خودرو داخلی رانا

نانو سرامیک خودرو

فناوری نانو باعث شده محصولات با کیفیت تری در حوزه های مختلف زندگی داشته باشیم. سرامیک خودرو داخلی نیز همینطور است و از این قائده مستثنا نیست. نانو سرامیک ها چند سال است که به بازارعرضه شده و قابل خریداری هستند. این محصولات یعنی نانو سرامیک ها کیفیت بسیار بیشتری نسبت به نمونه قبلی دارند. نانو سرامیک ها علاوه بر کیفتی که ارائه می دهند مغرون به صرفه نیز هستند. علت این موضوع عمر بالاتر آن ها است. ازطرفی  نیاز به نجدید کمتر درآنها وجود دارد که این موارد باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. اما نانو سرامیک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ تفاوت نانوسرامیک با سرامیک معمولی در مواد پلیمری تشکیل دهنده آن ها است. مواد پلیمری که در سرامیک خودرو داخلی استفاده می شود سرامیک معمولی را تبدیل به سرامیک نانو می کند. نانو سرامیک خودرو داخلی عمر بیشتری به نسبت سرامیک های معمولی دارد.

نانو سرامیک خودرو عمر بسیار بیشتری نسبتا به نمونه های معمولی دارد. علت این موضوع مقاومت بیشتر این سرامیک در مقابل آسیب رسان ها است. این مهم با توجه به تکنولوژی خاص تولید، می تواند میسر شده است. این کیفیت باعث می شود تا چند سال نیاز به تمدید سرامیک خودرو داخلی نداشته باشید. اگر قصد سرامیک خودرو خود را دارید به پیشنهاد ما فکر کنید. پیشنهاد ما این است که نانو سرامیک را انتخاب کنید. البته تشخیص نانو سرامیک از سرامیک معمولی توسط افراد عادی امکان پذیر نیست. از این رو توصیه می کنیم برای سرامیک خودرو به مجموعه های معتبر مراجعه کنید.

سرامیک خودرو داخلی دنا

مطلب مرتبط: واکس خودرو

چند توصیه پیرامون سرامیک خودرو

سرامیک خودرو داخلی را می توان یک علم دانست. یا حداقل این طور گفت که امری تخصصی است. از طرفی امری است که برای شما هزینه هم خواهد داشت. از این رو توصیه می کنیم پیش از اقدام به نکاتی که می گوییم دقت کنید. رعایت این نکات که البته ساده و آسان هست در عین حال بسیار مهم است. با رعایت این نکات ساده می توانید هزینه های خود را کاهش دهید. و به علاوه آن کار با کیفیت تری تحویل بگیرید و مدت بیشتری از سرامیک خودرو داخلی استفاده کنید. اولین توصیه ما این است که قبل از اینکه کاری را انجام دهید، در مورد آن تحقیق کنید. توصیه می کنیم به این دست مقالات و اینترنت گردی بسنده نکنید و تحقیقات میدانی انجام دهید. حتما از تجربه و دانش افراد متخصص کمک بگیرید و با آن ها مشورت کنید. قبل از سرامیک خودرو داخلی خود  باید تمامی عیوب خودرو را بر طرف کرد.

یعنی در بدنه اثرات ضربه یا هرگونه آسیبی به خودرو وجود نداشته باد. قسمت های بدون رنگ در خودرو نباشد، یا به بیان دیگر بتونه روی خودرو نباشد. در کل باید تمام ایراد های ظاهری خودرو پیش از سرامیک برطرف شود. این نکته هم باید گفته شود که نبود خط و خش نیز بسیار مهم است. خودرویی که روی بدنه اش خطوط زیادی دارد  و پر از خط و خش است بهتر از سرامیک نشود. درکنار رعایت تمام مواردی که گفته شد اینکه چه مجموعه ای سرامیک خودرو را انجام می دهد مهم است. به برخی دلایل در بالا اشاره کردیم.

سرامیک خودرو داخلی 206sd

هزینه سرامیک خودرو داخلی

هزینه سرمیک خودرو داخای به عوامل زیادی بستگی دارد. اما در بیشترمواقع هزینه سرامیک خودرو بیشتر با توجه به نوع آن تعیین می شود. منظور از خودرو نوع کلاس ابعادی خودرو و سایز خودرو است. با این تعاریف هزینه سرامیک یک خودرو شاسی باند فول سایز مانند لندکروز بیشتر از یک سدان کلاس سی باشد. البته که برند خودرو هم در هزینه سرامیک خودرو نقش دارد و تعیین کننده است. نتیجه ای که می توان گرفت این است که هزینه سرامیک خودرو داخلی کمتر ازخودرو های خارجی است. البته که ابعاد و اندازه خودرو نیز در قیمت بی تاثیر نیست. اما هزینه سرامیک یک خودرو خارجی در مقایسه با یک خودرو هم سایز داخلی بیشتر است. به طور مثال هزینه سرامیک یک دستگاه مرسدس بنز سی کلاس بیشتر از سمند است هرچند تقریبا هم اندازه هستند. متغیر بعدی در بحث قیمت محل قرار گیری مرکز سرامیک است. موقعیت مکانی مرکز سرامیک خودرو هم درتعیین قیمت تاثیر گذار است.

اما تعیین کننده اصلی قیمت کیفیت کار است. بدیهی است هر چه کیفیت کار بالا تر باشد هزینه بیشتری نیز پرداخت خواهید کرد. افرادی که شناخته شده هستند نیز هزینه بیشتری دریافت می کنند. تخصص هم در این زمینه می تواند قیمت ها را متغیر کند. درواقع تخصص انجام این کار تاثیر مستقیم بر روی قیمت دارد. البته نباید از قیمت مواد اولیه سرامیک خودرو داخلی نیز به راحتی عبور کرد. قیمت این مواد برروی هزینه بسیارتاثیر گذار است .دیگر عامل بسیار مهم در تعیین هزینه سرامیک، مواد اولیه و مصرفی است.

سرامیک خودرو داخلی 206

مطلب مرتبط: پولیش خودرو

انواع سرامیک خودرو

سرامیک خودرو داخلی بسیار متنوع هستند و  انواع مختلفی دارد. این تنوع در شرکت های سازنده است.چرا که شرکت های مختلفی اقدام به تولید و عرضه سرامیک خودرو می کنند. هر کدام ازاین شرکت ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. هر برند نیز همین طور است و  دارای معایب و محاسنی است. در ادامه مقاله بررسی انواع سرامیک خودرو داخلی می پردازیم. دراین بخش به برند ها نمی پردازیم و در مورد آن ها بعدا خواهیم گفت. در حال حاضر صرفا می خواهیم انواع سرامیک خودرو را معرفی کنیم. همچنین مزایا و معایب هرکدام را بازگو خواهیم کرد. یکی ازانواع سرامیک، سرامیک هیبریدی است. از مزایای این دسته از سرامیک ها می توان به مقاومت بالای آن ها در مقابل خط و خش اشاره کرد. مقاومت بالا در مقابل ضربات نیز حسن دیگر این سرامیک ها است. ایجاد زیبایی و درخشندگی برای خودرو هم مزیت بسیار مهم این سرامیک است.

در کنار تمام این مزایا، کم یابی از معایب این نوع سرامیک است. سرامیک کوارتزی نیز دیگرنوع سرامیک خودرو داخلی است. ایجاد پوشش بسیار قوی از مزیت های این سرامیک است. براق کردن خودرو از خوبی های دیگر این سرامیک است. قیمت پایین تر نسبت به نوع هیبریدی به دلیل فراوانی بیشتر هم مزیت مهم دیگر است. سرامیک پلیمری نیز نوع دیگر سرامیک خودرو است. این نوع سرامیک خودرو قیمت پایین تر نسبت به دو نوع دیگر دارد. اما طول عمر پایین تر نسبت به دو نوع قبلی دارد. اما به نسبت برندی که تولید کننده آن است ماندگاری متفاوت دارد.

سرامیک پژو پارس

جمع بندی:

سرامیک خودرو ابعاد مختلفی دارد که سعی کردم  به آن ها بپردازیم. همان طور که گفتیم برای سرامیک خودرو داخلی باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. به اقداماتی که پیش از سرامیک خودرو باید انجام شود حتما توجه کنید. در این مقاله به معرفی نانو سرامیک پرداختیم و آن را بررسی کردیم. همچنین معایب و محاسن نانو سرامیک را بیان کردیم. توصیه هایی برای زمان سرامیک خودرو داشتیم که بهتر است انجام دهید. درمورد طول عمر سرامیک و نانو سرامیک و عوامل موثر برآن نوشتیم. تفاوت سرامیک خودرو داخلی با سرامیک خودرو خارجی را بررسی کردیم. از مزایای استفاده از سرامیک در خودرو گفتیم و آن ها را بر شمردیم. ویژگی های هر نوع سرامیک را بر شمردیم و در مورد برند ها صحبت کردیم. هزینه های سرامیک خودرو و عامل موثر برآن را بررسی کردیم. در مورد مراحل کار سرامیک بدنه ماشین و باید ها و نباید های قبل و بعد از کار صحبت کردیم.

هدف ما از نگارش این مقاله و پرداختن به این مباحث فقط یک چیز بود. و آن این که آگاهانه اقدام به سرامیک خودرو داخلی کنید. قطعا سرامیک خودرو داخلی امری تخصصی است. انجام آن صرفا توسط یک متخصص امکان پذیر می باشد. همانطور که گفتیم نوع جنس مصرفی در کیفیت بسیار موثر است. از این رو توصیه می کنیم برای این کار به مراکز معتبر مراجعه کنید. قبل از هر کاری مشورت کنید و نظر صاحب نظران را بپرسید. همه این ها برای این است که از کاری که انجام می دهید رضایت خاطر داشته باشید. ما با افتخار و کمال میل آماده ارائه مشاوره به شما هستیم. پرسنل مجرب مجموعه آماده اند تا به پرسش ها شما پاسخ دهند.

همراه با استارلوکس، طهران را زیباتر کنیم…


شماره تماس ها:

۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۳۶

۰۹۳۶-۳۵۲۹۲۱۸

۰۹۱۲-۹۴۴۹۲۴۶

INSTAGRAM:@STAR__LUXE

رزرو

Click to rate this post!