شماره تماس:9449246-0912

یکی از مواردی که در هنگام خرید و فروش خودروی دست دوم باید به آن توجه داشته باشید؛ مسئله رنگ‌ شدگی خودرو است. تشخیص رنگ خودرو در تهران یکی از پارامترهای بسیار تاثیرگذار در تعیین قیمت ماشین دست دوم است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد؛ که با تکیه بر تجربیات خود یا اطرافیانتان اقدام به خرید خودروی دست دوم کرده؛ و دچار خسارت های جبران ناپذیری شده باشید. بررسی کاپوت و درب ماشین می‌تواند یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای تشخیص رنگ شدگی خودرو با چشم باشد. برای تشخیص رنگ شدگی ماشین هنگام خرید ماشین فرض کنید در موقعیتی قرار گرفتید که نه به یک کارشناس خبره دسترسی دارید. شاید شما هم به دلایل مختلف از جمله بودجه خرید خودروی دست دوم را به خودروی صفر ترجیح بدهید. لذا راه های تشخیص رنگ خودرو با چشم اولین گام برای خرید خودرو می باشد؛ که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم.

بنر تماس

رزرو

    اگر قصد دریافت خدمات از استارلوکس را به صورت چکی با 40 درصد پیش پرداخت را دارید، روی این گزینه کلیک کنید!

راه های تشخیص رنگ

ضرورت تشخیص رنگ خودرو

وقتی قسمتی از خودرو نیاز به رنگ ‌شدن دارد؛ معمولاً قسمت‌ های دیگر را می ‌پوشانند و فقط همان قسمت را رنگ می ‌کنند. پیش از بیان روش‌ ها بهتر است، درباره ویژگی ‌هایی که منجر به متمایز شدن؛ رنگ فابریک از نوع غیر فابریک می ‌شود؛ توضیح کاملی بدهیم. در حال حاضر به دلیل پیشرفت ها یی که در صنعت صافکاری و نقاشی خودرو صورت گرفته است؛ امکان تشخیص برای افراد عادی امکان پذیر نیست؛ و باید حتما از کارشناسان خبره و باتجربه در این زمینه استفاده کرد. یکی از بهترین گزینه‌ها برای راه های تشخیص رنگ خودرو با چشم چراغ قوه موبایل است. یکی از مراحل کارشناسی خودرو، تشخیص و کارشناسی رنگ آن است. در کارشناسی رنگ خودرو، مشخص می ‌شود؛ و لذا خودرو رنگ فابریک کارخانه را دارد یا مجددا رنگ شده است. که لازم به بیان است که این کار به روش‌ های مختلفی صورت می‌ گیرد.

بررسی کاپوت و درب ماشین می تواند یکی از مطمئن ترین راه ها برای تشخیص رنگ شدگی خودرو با چشم باشد. هنگامی ‌که خودروی کارکرده می‌ خرید، طبیعی است؛ که در برخی از قسمت‌ های بدنه آن خط و خش، رد کلید و نظایر آن وجو د داشته باشد. این را باید بگوییم رنگی که کارخانه برای خودرو استفاده می ‌کند؛ ترکیبی از رنگ‌ های کد های مختلف است؛ همین باعث می ‌شود که رنگی که بعداً به واسطه تصادف یا هر علت دیگری به خودرو زده می ‌شود. که طبیعی است این رنگ با رنگ فابریک کارخانه تفاوت کند.

خدمات پیشنهادی: نقاشی خودرو در تهران

تشخیص رنگ خودرو

تشخیص رنگ خودرو به صورت چشمی

زمانی که ماشین به صورت پاشش لکه‌ ای، نقاشی می‌ شود؛ سطح بدنه به صورت یک دست نمی‌ شود. یکی از مواردی که در کارشناسی خودرو مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین در افت قیمت خودرو  بسیار تاثیرگذار می باشد رنگ شدگی قطعات خودرو می باشد. طبق آماری از فروش یک شرکت تولید کننده قطعات یدکی در ایران گلگیر یکی از قطعاتی است؛ که بیشترین تعویض، بتونه کاری و رنگ شدگی را دارد. هنگامی ‌که خودروی کارکرده می ‌خرید، طبیعی است؛ که در برخی از قسمت ‌های بدنه آن خط و خش، رد کلید و نظایر آن وجود داشته باشد. برای مثال ممکن است رنگ خودرو در نقاطی کدر و یا کنتراست آن متفاوت باشد. این راهکار در رنگ های روشن و متالیک زاویه ۱۶۰ درجه توصیه می شود. راه های تشخیص رنگ شدگی خودرو بسیار زیاد است. بسیاری از مواقع فروشنده سعی می‌کنند رنگ شدگی خودرو را پنهان کنند.

وقتی قسمتی از خودرو نیاز به رنگ ‌شدن دارد؛ معمولاً قسمت‌ های دیگر را می ‌پوشانند و فقط همان قسمت را رنگ می‌ کنند. در نتیجه این دو موضوع روشن است که با رنگ ‌شدگی دوباره؛ ضخامت قسمت‌ های مختلف بدنه خودرو با هم متفاوت خواهند بود. قبل از شروع باید خدمتتان عرض کنم که رنگ شدگی قطعات خودرو همیشه دلیل بر این نیست؛ که خودرو چپی است یا حتی تصادف شدید داشته است. راه های تشخیص رنگ خودرو را بیان کردیم. برای بررسی گلگیر پیچ‌های متصل شده به شاسی خودرو هستند. این پیچ‌ها نباید آچار خوردگی داشته باشد.

راه های تشخیص رنگ شدگی خودرو

راه های تشخیص رنگ شدگی خودرو

تشخیص رنگ شدگی خودرو با چشم دارای ریسک هایی می باشد؛ و مطلوب است در پایان از کارشناس تشخیص رنگ خودرو کمک بگیرید. مراحل کارشناسی خودرو شامل بررسی وضعیت ظاهری ماشین، رنگ، سلامت بدنه، اورجینال بودن؛ قطعات، آپشن ‌های خودرو، سیستم ‌های فنی و سایر تجهیزات آن است. این روش هر چند روش خیلی دقیقی نیست و ممکن است خیلی چیز ها از دید بیننده پنهان بماند؛ اما با استفاده از راه‌ های زیر تا حد قابل قبولی می ‌توانید؛ به این نکته پی ببرید که آیا خودرو رنگ‌ شدگی دارد یا خیر؟ از این رو باید راه های تشخیص رنگ شدگی خودرو را بدانید. البته این روز ها نقاشان و صافکاران بسیار پیشرفت کرده‌ اند؛ و ماهرانه عمل می ‌کنند اما باز هم می ‌توان تا حدی به صورت چشمی به این مسئله پی برد. اما موضوع مهم در معامله‌ هایی به این شکل، تعیین بهای وسیله نقلیه است.

تشخیص رنگ شدگی خودرو با چشم در این مرحله نیاز به تمرکز و حوصله بالایی دارد. از کیلر برای ایجاد سطح صیقلی روی رنگ بدنه خودرو استفاده می‌ شود. «ضخامت» و «تراکم» دو مشخصه مهم رنگ ماشین هستند که با دانستن آن‌ها می‌ توانیم؛ به آسانی، وضعیت نقاشی بدنه یک خودرو را مورد بررسی قرار  دهیم. که این یکی از راه های تشخیص رنگ شدگی خودرو است. که باید بگوییم نتیجه این می شود که مقداری رنگ روی چسب مشکی می ریزد. همین طور اگر خود ماشین مشکی نباشد، می توان این راه های تشخیص رنگ خودرو را با چشم هم ملاحظه کرد.

مطلب پیشنهادی: صافکاری خودرو در تهران

بررسی لبه کاپوت، صندوق و گلگیرها

بررسی لبه کاپوت، صندوق و گلگیرها

علاوه بر پاشیدن رنگ روی قسمت ‌های دیگر؛ از روی موم لبه ‌ها هم می‌ توانید به رنگ ‌شدگی آن پی ببرید. پیش از بیان روش‌ ها بهتر است، درباره ویژگی‌ هایی؛ که منجر به متمایز شدن رنگ فابریک از نوع غیر فابریک می ‌شود؛ توضیح کاملی بدهیم. گاهی اوقات به دلیل خط و خش های بسیار کوچک؛ تصادف های جزئی، آسیب دیدن خودرو به عمد نیز ممکن است خودرو رنگ شده باشد. با بررسی لبه ها‌ی زیرین دستگیره خودرو می توان به سر نخ‌ های قابل توجه ‌ای دست یافت. اگر در خودرویی که قصد بررسی یا خریداری آن را دارید روی سیم ‌ها اثر پاشیدگی رنگ داشته باشد؛ می توان به این نکته پی برد که احتمالا آن ناحیه ضربه دیده و یا رنگ شدگی صورت گرفته است. و زمانی که ماشین به صورت پاشش لکسه ‌ای، نقاشی می ‌شود؛ سطح بدنه به صورت یک دست نمی ‌شود.

به این نکته توجه کنید که بعضی از متخصصان با موم کشی سعی می کنند تشخیص را سخت کنند؛ اما با مقایسه نقاط مختلف می توان به راحتی از این موضوع  با خبر شد. راه های تشخیص رنگ شدگی خودرو چندان سخت و پیچیده نیست. با زاویه مایل، در حدود ۱۶۰ درجه، به قسمت‌ های مختلف نگاه کنید. انعکاس تصاویر روی بدنه اگر موج‌ دار باشد گویای این است؛ که آن قسمت‌ ها رنگ شده‌ اند. تصویر باید صاف و یک نواخت باشد. در نتیجه این دو موضوع روشن است؛ ضخامت قسمت‌های مختلف بدنه خودرو با هم متفاوت خواهند بود. ما در این بخش راه های تشخیص رنگ خودرو پرداختیم.

پروژه پیشنهادی: صافکاری ساندرو

بررسی رنگ شدگی قطعات با لمس کردن

یکی دیگر از ویژگی‌های نقاشی دوباره، زبری احتمالی است که در اثر کیفیت بد مواد به وجود می‌آید. طبق آماری از فروش یک شرکت تولید کننده قطعات یدکی در ایران گلگیر یکی از قطعاتی است. با نوک انگشتانتان سطح بدنه به خصوص لبه ‌‌‌ها و گوشه‌ های مهم قطعات مثل ستون‌ ها، درها، محل وصل؛ شیشه ‌ها، سانروف و کاپوت را به آرامی و با تمرکز لمس کنید. این کار به روش‌های مختلفی صورت می‌ گیرد. تا از یک دست بودن یا نبودن سطح آن مطمئن شوید. وقتی خودرو نقاشی می ‌شود؛ سنباده کشی منجر به نمایان شدن خطوط هاشورمانندی روی قسمت‌های رنگ ‌شده می ‌شود. راه های تشخیص رنگ شدگی خودرو ؛ در عکس، بخش‌های رنگ‌ شده و فابریک کارخانه به لحاظ شفاف بودن با هم تفاوت دارند. توجه داشته باشید که نقاشی مجدد می‌ تواند، سطوح را نسبت به سایر بخش‌ها کمی کم ‌رنگ‌ یا پر‌رنگ ‌تر کند.

بررسی رنگ شدگی قطعات با لمس کردن

موردی که میتوانیم به صورت چشمی بررسی کنیم تفاوت رنگ خودرو می باشد. تشخیص رنگ شدگی خودرو با چشم دارای ریسک‌ هایی است؛ مطلوب است در پایان از کارشناس تشخیص رنگ خودرو کمک بگیرید. در نتیجه این دو موضوع روشن است؛ که با رنگ ‌شدگی دوباره، ضخامت قسمت‌های مختلف بدنه خودرو با هم متفاوت خواهند بود. راه های تشخیص رنگ شدنی خودرو؛ و تشخیص رنگ شدگی خودرو با چشم در این مرحله نیاز به تمرکز و حوصله بالایی دارد. که باید بگوییم رنگ‌ های فابریک کارخانه از کیفیت خوبی بر خور دار هستند و به راحتی پوسته پوسته نمی‌ شوند.

جمع بندی راه های تشخیص رنگ خودرو

تعداد زیادی از راه های تشخیص رنگ شدگی (pait car test) خودرو وجود دارد. که به تعدادی از آن ها پرداختیم. با توجه به گران شدن خودرو توصیه ما این است که این کار را به یک متخصص بسپارید. چرا که اگر خودرویی که میخرید رنگ شدگی داشته باشد؛ افت قیمت شدیدی خواهد داشت و شما متضرر خواهید شد. به این منظور می توانید از خدمات تشخیص رنگ خودرو استار لوکس استفاده کنید.

Click to rate this post!

تمامی خدمات خودرو به صورت چکی و فقط با 40 درصد پیش پرداخت!

X